Paskelbtas moksleivių liaudies dailės konkursas „Sidabro vainikėlis“ (0)

Lietuvos liaudies kultūros centras (LLKC), siekdamas išsaugoti gyvybingas etninės kultūros tradicijas, skelbia respublikinį moksleivių liaudies dailės konkursą „Sidabro vainikėlis”. Tai kasmetinis atrankų ir parodų ciklas, kuris leis apžvelgti ir palyginti visos Lietuvos moksleiviško amžiaus jaunimo kūrybą, įvertinti ir pagerbti gabiausius jaunuosius kūrėjus, išaiškinti bei įvertinti talentingiausius jų mokytojus ir vadovus.

Dažnoje mokykloje, kultūros, amatų centre, muziejuje, kartais ir žinomo meistro dirbtuvėje buriasi vaikai, giliau besidomintys tradicine tekstile, medžio drožyba, paprotine daile, kitomis tradicinės kūrybos sritimis. „Sidabro vainikėlio” parodų ciklas sumanytas tam, kad tie vaikai ir jaunuoliai galėtų plačiau parodyti savo darbus, sukurtus liaudies meno ir dailiųjų amatų įtakoje.

Varžydamiesi dėl geriausiųjų vardo, simbolinių ,,Sidabro vainikėlio” prizų, jaunieji kūrėjai bus paskatinti tobulinti savo žinias, meninius gebėjimus, dailiųjų amatų įgūdžius. Jų darbų parodos sudomins ir patrauks bendraamžius, moksleivių tėvus, pedagogus, veiksmingai prisidės prie tradicinės kultūros puoselėjimo.

Lietuvos Respublikos švietimo įstatymas numato, kad vienas iš švietimo tikslų yra perteikti asmeniui tautinės ir etninės kultūros pagrindus. Tam skirta Pagrindinio ugdymo etninės kultūros bendroji programa (punktai 8.2, 8.4, 9.2, 14.7, 16), Vidurinio ugdymo etninės kultūros bendroji programa (punktai 10.6, 19.11) siūlo liaudies meno ir dailiųjų amatų mokymą panaudoti gilesniam etninės kultūros suvokimui, moksleivio praktinių gebėjimų ugdymui.

Lietuvos mokyklose, dailės mokyklose, prie kultūros ir švietimo įstaigų veikiančiuose neformalaus ugdymo centruose darbuojasi nemažai mokytojų, būrelių vadovų, tautodailininkų, supažindinančių vaikus bei jaunimą su įvairiais tradicinės lietuvių liaudies dailės žanrais. Norint šią veiklą apžvelgti ir įvertinti, paskatinti ir išplėsti, reikalinga sisteminga stebėsena.

Savivaldybių švietimo skyriai, mokyklos, kitos švietimo sistemos institucijos yra prašomos bendradarbiauti su LLKC organizuojant „Sidabro vainikėlio” renginius: platinti informaciją apie konkursą, pagelbėti rengiant jo vietinius ir regioninius turus. LLKC kviečia švietimo darbuotojus skatinti moksleivius aktyviai įsijungti į konkursą, dalyvauti jame su savo kūriniais, lankyti rengiamas parodas.

Konkurso nuostatai
Konkurso dalyvio anketa

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė