Kauno menininkai kviečiami negaišti ir teikti paraiškas dėl paramos (0)

kaunas.lt nuotr.

kaunas.lt nuotr.

Menininkai ir jaunieji kūrėjai, kultūros asociacijos, įstaigos, profesionalūs ir mėgėjų kolektyvai kviečiami teikti paraiškas ir sulaukti miesto paramos kultūrinių projektų įgyvendinimui.

Iki gruodžio 17 d. yra skelbiamas paraiškų priėmimas gauti lėšų pagal Pagrindinių 2013-2015 metų Kauno miesto kultūros renginių, Profesionaliojo meno projektų, Mėgėjų meno projektų, Jaunųjų menininkų skatinimo, Kauno miesto savivaldybės viešųjų įstaigų dalyvavimo ugdant bendrąją gyventojų kultūrą, Kauno centro pėsčiųjų zonos ir senamiesčio kultūrinės ir kūrybinės erdvės kūrimo skatinimo projektų dalinio finansavimo programas.

„Kol kas dar nesulaukėme paraiškų, tad norėčiau paraginti visus kūrėjus nedelsti. Taip pat norėčiau priminti, jog vertinant paraiškas bei skiriant paramą, kaip ir kasmet, bus kreipiamas dėmesys ne tik į paraiškos turinį, bet ir į tai, kaip sudaryta sąmata atitinka planuojamą veiklą“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Kultūros ir turizmo plėtros skyriaus vedėjas Albinas Vilčinskas.

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas atkreipė dėmesį, jog dažnai mieste tą patį savaitgalį vyksta net keletas renginių, kai tuo tarpu kiti savaitgaliai lieka neužpildyti.

„Būtų puiku, jog renginiai, kurie nėra tęstiniai ir dar neturi nusistovėjusios datos, pasiskirstytų laike ir nesupultų į vieną savaitgalį. Kartais tą pačią dieną startuoja net keli festivaliai, koncertai, parodų atidarymai. Bendras miesto renginių tinklelis turėtų būti sudaromas atidžiau”,- teigė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Į didžiąją programų dalį dėl dalinio finansavimo gali kreiptis Kauno mieste veikiančios ne biudžetinės kultūros srities įstaigos, organizacijos, kolektyvai, asociacijos, vienijančios menininkus. Pagal Jaunųjų menininkų skatinimo programą pretenduoti į dalinį finansavimą gali ir Kaune meno kūryba ir meno veikla užsiimantys fiziniai asmenys nuo 14 iki 35 metų.

Patys menininkai gali kreiptis ir dėl Kauno miesto savivaldybės kultūros ir meno stipendijų bei premijų. Pretendentus į premiją gali siūlyti ir Kauno kūrybinės sąjungos, kultūros įstaigos, asociacijos.

„Premijos ar stipendijos menininkams miesto kultūros ir meno kūrėjams gali būti skiriamos už aktyvią ir reikšmingą veiklą, etninės kultūros, scenos meno, vizualinio meno puoselėjimą, literatūrinę veiklą, reikšmingiausią meno kūrinį, svarius laimėjimus konkursuose, novatoriškas idėjas bei jų įgyvendinimą mieste“, – teigė A.Vilčinskas, pabrėžęs, kad viena įstaiga, kolektyvas, asociacija ar menininkas gali pateikti tik vieną paraišką.

Pernai Kauno kultūros projektų daliniam finansavimui iš viso buvo skirta 1,15 mln. Lt. Beveik pusė šios sumos atiteko pagrindiniams miesto kultūriniams renginiams, trečdalis lėšų – viešųjų įstaigų kultūros dalyvavimo ugdant bendrąją gyventojų kultūrą veiklos programoms.

Menininkai, kolektyvai bei kultūros organizacijos, ketinančios teikti paraišką (1 originalą ir 5 kopijas), jas iki gruodžio 17 d. turi pristatyti į Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų valdybos Kultūros ir turizmo plėtros skyrių (M. Daukšos g. 34), o paraiškos kopiją atsiųsti el. paštu nurodant programos pavadinimą: kultura.paraiskos@kaunas.lt .

Detalią informaciją apie paraiškų priėmimą Kauno miesto kultūros projektų daliniam finansavimui rasite ČIA.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė