Seimo Pirmininkas pasveikino Lietuvos karius Kariuomenės dienos proga (0)

Lietuvos kariuomenės diena | batalionas.lt nuotr.

Lietuvos kariuomenės diena | batalionas.lt nuotr.

Lapkričio 23 d. Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas dalyvavo Vilniuje, Katedros aikštėje, surengtame iškilmingame Lietuvos kariuomenės dienos minėjime, stebėjo iškilmingą Lietuvos kariuomenės pajėgų rūšių ir padalinių būrių rikiuotę, skirtą atkurtos Lietuvos kariuomenės 94-osioms metinėms paminėti.

Kariuomenės dienos proga Seimo Pirmininkas pasakė sveikinimo kalbą:

„Lietuvos kariai, savanoriai ir veteranai, gerbiami šio iškilmingo renginio dalyviai!

Man yra suteikta garbė pasveikinti Jus Jūsų šventės – Lietuvos kariuomenės dienos – proga. Sakau Jūsų, bet puikiai suprantu, kad ši diena brangi kiekvienam, kas myli savo Tėvynę ir kam svarbūs laisvės idealai.

Valstybingumas, galimybės gyventi laisvai ir savarankiškai tvarkytis savo krašte – tai vertybės, neatsiejamos nuo krašto saugumo. Todėl visada žinojome, kad Lietuva bus saugi ir stipri tiek, kiek stipri bus jos kariuomenė. Šias pamokas mums daugelį metų diktavo ir vertė įsiminti Lietuvos geopolitinė padėtis ir istoriškai susiklosčiusios aplinkybės. Ir deja, ne kartą mums teko likti vienų vieniems. Todėl pastarąjį kartą atkūrę savo Valstybę, kaip neabejotiną būtinybę akcentavome integraciją į kolektyvinės gynybos struktūras.

Gerbiamieji, lygiai prieš 10 metų pakviesti, o prieš aštuonerius metus įstoję į NATO, dabar esame užtikrinti, kad iškilus grėsmei jau nebūsime palikti vien patys sau – turime paramą ir garantijas.

Didžiuojuosi matydamas modernią Lietuvos kariuomenę, kuri užtikrina saugumą mūsų Valstybėje ir yra pajėgi prisidėti prie tarptautinių operacijų visame pasaulyje.

Kariai, esu įsitikinęs, kad Jūsų priesaika, duota mūsų Valstybei, yra šventa, o ištikimybė, drąsa ir garbės supratimas – pavyzdys visiems mums, kaip reikia savo darbais, atsidavimu ir pasiaukojimu tarnauti Tautai.

Sėkmės Jums, Lietuvos kariai, ryžtingai stovint šalies sargyboje!“

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė