Lietuvos rašytojai skirta Europos Sąjungos literatūros premija (0)

Kultūros ministerijos nuotr.

Kultūros ministerijos nuotr.

Briuselyje lapkričio 22 dieną 2012 metų Europos Sąjungos literatūros premija apdovanota lietuvių prozininkė, eseistė Giedra Radvilavičiūtė. Premija skirta už esė rinkinį „Šiąnakt aš miegosiu prie sienos“ (Vilnius, „Baltų lankų” leidyba, 2010 m.).

Lietuvos rašytoja apdovanota kartu su vienuolika kitų Europos šalių rašytojų. Apdovanojimus įteikė Europos Komisijos narė, atsakinga už kultūrą, švietimą, daugiakalbystę  ir  jaunimą A. Vasilau (Androulla Vassiliou) ir Europos Parlamento kultūros komiteto pirmininkė D. Pekas (Doris Pack). G.Radvilavičiūtę pasveikino Lietuvos nuolatinio atstovo pavaduotojas ambasadorius Arūnas Vinčiūnas.

Esė „Šiąnakt aš miegosiu prie sienos“ aprašomi kasdienio gyvenimo įvykiai, iš pažiūros nereikšmingos patirtys. Rašytoja  kalba apie vienatvę, nesugebėjimą palaikyti ilgalaikius santykius, fizinio kūno trapumą, ligas ir buities naštą. Per šias patirtis atskleidžiamos kasdienių akimirkų ir išgyvenimų gelmės.

Europos Sąjungos literatūros premija įsteigta 2009 metais, siekiant atkreipti dėmesį į  Europos šiuolaikinės grožinės literatūros įvairovę,  skatinti literatūros sklaidą Europoje ir didinti domėjimąsi kitų šalių literatūra.

Europos Sąjungos literatūros premija skiriama rašytojams iš 37 ES programoje „Kultūra“ dalyvaujančių Europos šalių. Kasmet premijos rotacine tvarka skiriamos dvylikai naujų, garsėjančių rašytojų iš skirtingų Europos šalių. Nacionalines atrankos komisijas skiria Europos knygynų platintojų federacijos, Europos rašytojų sąjungos ir Europos leidėjų federacijos konsorciumas.

Europos Sąjungos literatūros premijos laureatams skiriama 5 000 eurų piniginė premija ir pirmenybė gauti paramą kūrinio vertimui į užsienio kalbas pagal ES „Kultūros“ programą.

ES jau finansavo daugiau kaip 100 knygų vertimą iš 19-os kalbų ir į jas. Informacija apie laureatus viešinama Frankfurto bei Londono knygų mugėse ir Briuselyje vykstančiame festivalyje „Passaporta“.

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas G.Radvilavičiūtės esė „Šiąnakt aš miegosiu prie sienos“  yra atrinkęs į kūrybiškiausių 2010 metų lietuviškų knygų dvyliktuką.

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė