Seime vyks V Lietuvos ir Latvijos forumo suvažiavimas (1)

K.Vanago nuotr.

K.Vanago nuotr.

Lapkričio 24 d., šeštadienį, 10 val., Seimo narys Rytas Kupčinskas ir asociacija „Lietuvos ir Latvijos forumas“ Seimo Konferencijų salėje (III r.) organizuoja V Lietuvos ir Latvijos forumo suvažiavimą.

Į suvažiavimą pakviesti įvairių institucijų atstovai diskutuos apie šiuolaikinio baltų regiono sampratą, jos įtvirtinimo viešojoje erdvėje svarbą ir iššūkius. Suvažiavime daugiausia dėmesio ketinama skirti žiniasklaidos, švietimo politikos klausimams, jaunimo organizacijų, pasienio rajonų glaudesnio bendradarbiavimo galimybėms.

Pirmasis Lietuvos ir Latvijos forumo suvažiavimas įvyko 2005 m. rugsėjo 22 d. Kaune. Suvažiavimo metu buvo paskelbtas kreipimasis, kuriame abiejų šalių mokslininkai, menininkai, verslininkai, politikai, visuomenės veikėjai įvardijo svarbiausias sritis, kuriose būtų galima veikti išvien saugant baltų paveldą, plėtojant ir įtvirtinant baltiškosios tapatybės, baltų regiono sampratą, kartu atstovaujant ir ginant savo interesus Europoje ir pasaulyje.

Pastaraisiais metais bendradarbiavimas tarp įvairių Lietuvos ir Latvijos institucijų pastebimai sustiprėjo, tam didelės įtakos turėjo dvišalės sutartys, Europos Sąjungos struktūrinių fondų sukurti instrumentai (pvz., Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo per sieną programa), tarpžinybinių valstybių institucijų veiksmų ir strategijų derinimas, visuomeninių organizacijų iniciatyvos. Tačiau akivaizdu, kad ne visose srityse bendradarbiauti sekasi sklandžiai.

2012 m. sausį bendradarbiaujant užsienio reikalų ministerijoms bei įvairioms suinteresuotoms organizacijoms, buvo parengta studija apie abiejų šalių bendradarbiavimo perspektyvas (autoriai – Neris Germanas ir Albertas Sarkanis), kurioje įvardytos svarbiausios strateginės partnerystės plėtros gairės ir suaktualintos silpnosios bendradarbiavimo grandys.

V forumo suvažiavime planuojama aptarti minėtoje studijoje iškeltų klausimų įgyvendinimą. Pirmoji renginio dalis vyks plenariniame posėdyje, vėliau dalyviai pasiskirstys į temines sekcijas – švietimo politikos, žiniasklaidos, pasienio regionų glaudesnio bendradarbiavimo ir jaunimo organizacijų bendradarbiavimo.

Švietimo politikos sekcijoje planuojama aptarti antrosios baltų kalbos mokymo Lietuvos ir Latvijos ugdymo įstaigose galimybes, motyvaciją ir sprendimo būdus; žinių apie kaimyninės šalies kultūrą, istoriją įtraukimą į mokymo programas; mokymo priemonių rengimą; mokinių mainus, mokyklų bendradarbiavimo galimybes.

Žiniasklaidos sekcijoje ketinama diskutuoti apie Lietuvos ir Latvijos bendros informacinės erdvės kūrimą, televizijos ir radijo programų rengimo ar mainų galimybes, kultūros leidinių, pasienio regioninės spaudos bendradarbiavimą.

Pasienio regionų glaudesnio bendradarbiavimo sekcijoje bus diskutuojama apie pasienio regionų bendradarbiavimo patirtį vykdant Europos Sąjungos finansuojamus projektus, veiklos plėtros planus ir prioritetus 2014–2020 metams. Sekcijoje bus organizuota praktinė diskusija, kurios tikslas – išsiaiškinti pasienio rajonų ir savivaldybių požiūrį į naujo ES fondų planavimo periodo tikslus ir investicijų prioritetus pasienyje, jų suderinamumą su regionų /savivaldybių planais.

Įvairių jaunimo organizacijų atstovai aktualius klausimus aptars jaunimo organizacijų bendradarbiavimo sekcijoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė