Prezidentė išvyko į derybas dėl septynmetės ES paramos (0)

Prezidentė

Prezidentė

Lapkričio 22 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko į neeilinį Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdį Briuselyje, kuriame bus sprendžiama kaip paskirstyti septynmetį ES biudžetą 2014 – 2020 m. laikotarpiui.

Prieš EVT Prezidentė susitiks su ES Vadovų Tarybos Pirmininku Hermanu Van Rompėjumi ir Europos Komisijos Pirmininku Žozė Manueliu Baroso. Aukščiausiems ES pareigūnams Prezidentė pristatys Lietuvos padėtį ir šalies žmonėms svarbiausias sritis, kuriose būtina ES parama.

Prezidentės teigimu, kiekvienai šaliai ypatingai svarbu prieš derybas argumentuotai pateikti savo derybines pozicijas. Tai padės greičiau įvertinti šalių specifiką, pastangas, suderinti visų 27 ES narių interesus bei laiku patvirtinti daugiametį ES biudžetą, pagal kurį šalys gyvens ateinančius septynerius metus.

Iš Europos Sąjungos gaunama parama sudaro apie ketvirtį metinio mūsų šalies biudžeto ir yra labai svarbi Lietuvos ekonomikai. Šiose derybose Lietuvai svarbios 3 pozicijos – struktūrinių fondų, žemės ūkio, ir Ignalinos atominės elektrinės uždarymo finansavimas. Svarbiausia, Prezidentės teigimu, siekti mūsų šaliai naudingiausio bendro finansinio paketo.

Pasak Prezidentės, ES sanglaudos siekis – mažinti atotrūkį tarp turtingų ir mažiau išsivysčiusių ES regionų. Todėl skirstant ES biudžetą turi būti įvertintas ekonominės krizės poveikis, šalies pastangos tvarkant finansus ir gebėjimai įsisavinant ES paramą.

Baltijos šalys labiausiai nukentėjo nuo ekonominės krizės, tačiau tapo griežtos finansinės drausmės ir atsakingo finansų valdymo pavyzdžiu visai ES. Lietuva yra ir viena iš geriausiai ES finansinę paramą įsisavinančių šalių.

Derybines pozicijas ir bendrus regioninius interesus prieš EVT Prezidentė dar aptars su Šiaurės ir Baltijos (NB6) valstybių bei vyriausybių vadovais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė