D.Grybauskaitė: ES biudžetas turi atitikti visų ES šalių interesus (video) (3)

lrp.lt, Dž.Barysaitės nuotr.

lrp.lt, Dž.Barysaitės nuotr.

Lapkričio 22 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė prieš neeilinį Europos Vadovų Tarybos posėdį susitiko su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Hermanu Van Rompėjumi ir Europos Komisijos pirmininku Žozė Manueliu Barozu.

Šalies vadovė aukščiausiems ES pareigūnams pristatė Lietuvos padėtį, derybines pozicijas ir šalies žmonėms svarbiausias sritis, kurioms būtina ES parama.

Prezidentė pabrėžė, kad mūsų šaliai derybose svarbu užsitikrinti žemės ūkio, struktūrinių fondų ir Ignalinos atominės elektrinės uždarymo finansavimą. Pasak Prezidentės, bus siekiama užsitikrinti Lietuvai naudingiausią bendrą finansinį paketą.

„Derybose sieksime, kad tiesioginės išmokos ūkininkams greičiau artėtų prie ES vidurkio, Lietuvai nebūtų taikomi griežti struktūrinės paramos apribojimai, taip pat užsitikrinti adekvačią finansinę paramą Ignalinos AE uždarymui, kaip tai numatyta Lietuvos Stojimo į ES sutartyje. Svarbiausia užsitikrinti, kad bendras finansinis paketas septyneriems ateities metams būtų ne mažesnis nei turėjome 2007-2013 metais,” – teigia Lietuvos vadovė.

Pasak šalies vadovės, Lietuva palaiko ES siekį taupyti, tačiau biudžetas neturi būti mažinamas ekonomiškai silpnesnių valstybių sąskaita. Skirstant ES paramą būtina įvertinti specifinę kiekvienos šalies padėtį, laikytis teisingumo principo ir užtikrinti, kad valstybės narės galėtų įvykdyti prisiimtus ES įsipareigojimus.

Nuo krizės labiausiai nukentėjusios, tačiau būtinas finansinės drausmės priemones priėmusios Baltijos šalys šiuo metu gauna pačią mažiausią paramą, tiesioginės išmokos žemdirbiams taip pat mažiausios ES. Tai, pasak Prezidentės, prieštarauja Europos sanglaudos idėjai ir didina atotrūkį tarp turtingų ir mažiau išsivysčiusių ES regionų.

Derybines pozicijas dėl naujo daugiamečio ES biudžeto Prezidentė dar aptars su Švedijos, Danijos, Suomijos, Latvijos ir Estijos (vadinamojo NB6) vadovais.

httpv://www.youtube.com/watch?v=7AfhmrIvtAc&feature=share&list=UUSw6Wej1m5A0Lf5u7JKuodw

Prezidentė padėkojo Lietuvos ūkininkams už paramą derybose

Prezidentė padėkojo Lietuvos ūkininkams už paramą derybose | Dž.Barysaitės, lrp.lt nuotr.

Prezidentė padėkojo Lietuvos ūkininkams už paramą derybose | Dž.Barysaitės, lrp.lt nuotr.

Dalia Grybauskaitė susitiko su į Briuselį atvykusiais mūsų šalies ūkininkais ir padėkojo jiems už paramą derybose.

„Dėkoju ūkininkams už palaikymą. Labai svarbu, kad Jūs esate čia, Briuselyje. Lietuvos laukia sunkios derybos dėl daugiamečio Europos Sąjungos biudžeto. Visiems linkiu susikaupimo, kantrybės ir ištvermės siekiant geriausio mūsų šaliai rezultato“, – sakė Prezidentė.

Prezidentė padėkojo Lietuvos ūkininkams už paramą derybose | Dž.Barysaitės, lrp.lt nuotr.

Prezidentė padėkojo Lietuvos ūkininkams už paramą derybose | Dž.Barysaitės, lrp.lt nuotr.

Derybose Lietuva siekia, kad tiesioginės išmokos mūsų ūkininkams greičiau artėtų prie Europos Sąjungos vidurkio. Šiuo metu išmokos Baltijos šalių ūkininkams yra mažiausios visoje Europoje.

httpv://www.youtube.com/watch?v=pWbMtf0ASYQ&feature=share&list=UUSw6Wej1m5A0Lf5u7JKuodw

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė