Vyriausybė pritarė Lietuvos kultūros tarybos steigimui (1)

Lapkričio 21 d. Vyriausybės posėdyje buvo pritarta Kultūros ministerijos siūlymui nuo 2013 m. sausio 1 d. steigti Kultūros tarybą. Taip pat buvo patvirtinti Kultūros tarybai numatyti 20 valstybės tarnautojų ir darbuotojų etatai.

Numatoma, kad nuo 2013 m. Taryba administruos 46 milijonus litų valstybės biudžeto lėšų, pagal Kultūros ministerijos parengtą priemonių finansavimo schemą rengdama kultūros ir meno projektų konkursus valstybiniam finansavimui gauti, konsultuos paraiškovus dėl projektų rengimo, kontroliuos, kaip naudojamas valstybinis finansavimas ir vykdomas atsiskaitymas, o nustačiusi netinkamą projektinei veiklai skirtų biudžeto lėšų panaudojimo aplinkybę, inicijuos dėl minėtų bei susijusių klausimų teisminių ginčų sprendimo procedūras.

Numatoma, kad Taryba turės atlikti patikrą apie 6 000 projektų, o finansuos ir atliks peržiūrą 4 000 projektų.

Projektą inicijavusi Kultūros ministerija tvirtina, kad kultūros politikos įgyvendinimo funkcijas perdavus kitam subjektui, pačios ministerijos veikla bus optimizuota ir koncentruota ties kultūros politikos formavimu. Taryba steigiama siekiant Kultūros ministerijai sustiprinti valstybės politikos formavimo funkciją ir ją atskirti nuo įgyvendinimo funkcijos. Pagrindinė Tarybos veikla – kultūros srities konkursinio-projektinio finansavimo organizavimas ir administravimas, įgyvendinamų projektų kontrolė, stebėsena ir analizė.

Įstatyme įvardinti šie Tarybos veiklos tikslai: sudaryti sąlygas įvairiapusei kultūros ir meno plėtrai ir sklaidai, užtikrinti racionalų ir pagrįstą skirstomų lėšų panaudojimą; pagal kompetenciją įgyvendinti kultūros politiką; analizuoti kultūros ir meno procesus, darančius įtaką kultūros politikai.

Siekdama jai pavestų tikslų, Taryba finansuos kultūros ir meno programas, projektus ir kitokias priemones; administruos jos pavaldumui priskirtą Kultūros rėmimo fondą; skirs kultūros ir meno kūrėjams stipendijas ir kitokią finansinę paramą; organizuos kultūros ir meno tyrimus, koordinuos šių tyrimų įgyvendinimą; atliks vykdomų kultūros ir meno projektų stebėseną; pagal kompetenciją rengs ir teiks išvadas dėl apdovanojimo Kultūros ministerijos įsteigtomis premijomis; dalyvaus rengiant ir įgyvendinant Europos Sąjungos ir kitų valstybių finansinės paramos programas, pagal kompetenciją administruos kultūros sektoriui skirtas paramos lėšas; savo iniciatyva ar pagal užklausas teiks siūlymus ir ekspertų išvadas kultūros ir meno politikos klausimais Kultūros ministerijai ir kitoms valstybės institucijoms.

Kultūros tarybai vadovaus Vyriausybės paskirtas pareigūnas. Numatyta, kad jis bus skiriamas ketverių metų kadencijai ir ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės. Kultūros tarybos valdybą sudarys renkamų 10 narių, jos sudėtį ketveriems metams irgi tvirtins Vyriausybė, o kandidatūras atrinks kultūros ir meno organizacijų deleguojami rinkėjai.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė