Patvirtintos Nacionalinės kultūros paveldo apsaugos politikos gairės (0)

Š.m. lapkričio mėn. Kultūros paveldo tarybos prie Kultūros ministerijos siūlymu kultūros ministras Arūnas Gelūnas patvirtino Nacionalinės kultūros paveldo apsaugos politikos gaires. Šios gairės – tai politinis dokumentas, nustatantis sisteminius valstybinės kultūros paveldo apsaugos planavimo ir įgyvendinimo prioritetus ir kryptis.

Pasak minėto dokumento rengimą kuravusio kultūros viceministro Gedimino Rutkausko, tikimasi, kad Nacionalinės kultūros paveldo apsaugos politikos gairių nuostatos sudarys sąlygas už kultūros paveldo apsaugą atsakingoms institucijoms ir suinteresuotiems asmenims susitelkti bei dirbti kryptingiau, siekiant racionaliai saugoti ir naudoti Lietuvos kultūros paveldą.

„Kultūros paveldo tarybos narių, t.y., paveldosaugos ekspertų, ekonomikos, vadybos ir planavimo žinovų, pastangomis buvo suformuluoti ir pasiūlyti kultūros ministrui svarbiausi kultūros paveldo apsaugos srities politikos prioritetai ir kryptys, tokios kaip kultūros paveldo apskaita, santykiai tarp kultūros paveldo apsaugos ir darnios plėtros bei dialogas su visuomene. Viliamasi, kad politikos gairės padės harmonizuoti santykius tarp šiuolaikinių socialinių, ekonominių, kultūrinių procesų ir kultūros paveldo naudojimo bei apsaugos galimybių ir poreikių, taip siekiant išlaikyti pusiausvyrą tarp kultūros paveldo objektų naudojimo ir autentiško jų turinio tausojimo“, – teigė kultūros viceministras.

Nacionalinės kultūros paveldo apsaugos politikos gairėmis privalo vadovautis Kultūros ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų tarnautojai ar darbuotojai rengdami teisės aktų projektus, strateginio planavimo dokumentus, priimdami (pagal teisės aktais suteiktą kompetenciją) sprendimus, kitais būdais tobulindami kultūros paveldo apsaugos sistemą, viešai reikšdami oficialią poziciją principiniais paveldo apsaugos politikos klausimais bei vykdydami kitą su kultūros paveldo apsauga susijusią veiklą. Šių gairių pagrindu numatoma parengti Valstybinės kultūros paveldo apsaugos srities plėtros 2013-2021 m. programą.

Su Nacionalinės kultūros paveldo apsaugos politikos gairėmis galite susipažinti čia.

Kultūros paveldo taryba – tai kolegiali patariamoji institucija, padedanti kultūros ministrui formuoti valstybės politiką nacionalinio kultūros paveldo srityje bei atliekanti eksperto ir konsultanto funkcijas strateginiame lygmenyje sprendžiant kultūros paveldo išsaugojimo: apskaitos, tvarkybos ir naudojimo, pritaikymo ir atkūrimo klausimus. Tarybos sudėtis patvirtinta Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2012 m. liepos 20 d. įsakymu.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė