Molėtiškius pradžiugino „Sugrįžimai“ (video) (1)

Rolandas Kazlas | A.Čižos nuotr.

Rolandas Kazlas | A.Čižos nuotr.

Lapkričio 18 d. Molėtuose įvyko „Sugrįžimų“ šventė, pakvietusi į Tėviškę trumpam sugrįžti iš Molėtų krašto kilusius aktorius: Rolandą Kazlą, Reginą Šilinskaitę, Vaidą Genytę, Audrių Bružą, Alvydą Šlepiką ir Joną Braškį su žmona Larisa Kalpokaite.

Pirmoji „Sugrįžimų“ šventė įvyko dar prieš 25 metus, kai Molėtai šventė savo 600 metų jubiliejų. Tąkart tarp atvykusių į Molėtus žymiausių kraštiečių taip pat dalyvavo du aktoriai Jonas Braškys ir Gerardas Žalėnas.

O sekmadienį Molėtų kultūros namų scenoje pasirodė jau visas būrys žymiausių molėtiškių teatralų: Rolandas Kazlas, Jonas Braškys su žmona Larisa Kalpokaite, Regina Šilinskaitė, Vaida Genytė, Alvydas Šlepikas ir Audrius Bružas. Juos kalbino molėtiškis muziejininkas Jonas Vaiškūnas.

Mintis sukviesti į Tėviškę teatralus gimė ieškant idėjų jubiliejinių 625 Molėtų metinių renginiams. Tuomet buvo sugalvotas šūkis – „Molėtiškiai Molėtams“. Iš tiesų mūsų žemė užaugino nemažai žmonių, nuolatos vedančių įvairius renginius, nuolat koncertuojančių, vaidinančių teatro scenose, bet Molėtų miesto scenoje jie būdavo labai reti svečiai.

Pasitikdami savo kraštiečius teatralus, molėtiškiai Molėtų kultūros namus vienai dienai pavertė teatru. Ta proga teatro fojė veikė kavinė, skambėjo teatrinio gongo garsai. „Sugrįžimų“ spektaklis buvo dviejų dalių. Pirmoji dalis buvo skirta prisiminimams bei prisistatymas, antroje dalyje vyko improvizuotas visų dalyvavusių „molėtiškių“ aktorių spektaklis.

Molėtiškių veidai suspindo šypsenomis jau tik pasirodžius garsiam humoristui R.Kazlui, o kai jis ir burną pravėrė, visus apėmė nesvietiška palaima. R.Kazlas sakė, kad į Molėtus atskubėjo ką tik grįžęs iš Italijos, kur vyko režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklis „Rojus“ ir priminęs posakį – „Visi keliai veda į Romą“ sakė, kad jis turi 2 Romas. Molėtuose jo laukia dar vieną Romą – Roma Kazlienė – Rolando mama…

Rolandas Kazlas (G.Vaiškūnaitės video):

J.Braškys visada mielai dalyvaujantis kraštiečių veikloje negailėjo šiltų žodžių savo Tėviškei. Jo žmona vilnietė L.Kalpokaitė-Braškienė džiaugėsi, kad vyro tėviškėje pramoko Molėtų krašto tarmės.  Mat jai neišdildomą įspūdį padarė jos uošvis iš Piliakiemio kaimo, bešnekučiuojant užstalėje parodęs ranka į visas keturias pasaulio šalis ir pasakęs: „Kai buvau jaunas, mana visas būva, i ti, it i, i ti“.

V.Genytė prisiminė, kad vaidina nuo gimimo, o dabar jau debiutavo ir dramos aktorės vaidmeny spektaklyje „Langas į parlamentą“. R.Kazlas prisipažino vaikystėje pavydėjęs Vaidai, kai ji visu savo spindesiu pasirodydavo jo nespalvoto TV ekrane. O R.Šilinskaitė priminė, kad ji anuomet koncertavo kaip Vaidos pritariantis balsas.

A. Šlepikas – diplomuotas aktorius, rašytojas, scenaristas. Molėtų kultūros namų scenoje jis visus sužavėjo meistriškai skaitydamas molėtiškių tarme savo kūrybą.

Šypsenos, juokas, gėlės, plojimai įrodė, kad iš tiesų vieni kitų buvo visi labai pasiilgę, o pakviestieji seniai troško sugrįžti į savo jaunystės miestą, į gimtinę, susitikti su senais pažįstamais, mokytojais, kaimynais, draugais ir atsidėkoti Molėtų žemei už čia užgimusį talentą.

„Sugrįžimų“ šventę surengti Molėtų krašto muziejuj padėjo Alantos TVM, Alantos agroservisas, Parduotuvė „JOVARAS“, Molėtų menų mokykla, Molėtų TVIC, Molėtų biblioteka, Molėtų kultūros centras, Laikraštis „Vilnis“ ir  Audriaus Bružo mama, muzikos mokytoja Aušra Grigonienė.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė