Meno ir muzikos šventė „Verpetai“ devintą kartą apgaubs Varėną (0)

„Žalvarinis“

„Žalvarinis“

Jau devintą kartą meno ir muzikos gerbėjų pamėgta šventė „Verpetai“ kviečia į Dzūkijos šilų sostinę Varėną. Lapkričio 23-24 dienomis, Varėnos kultūros centre žiūrovų dėmesio lauks išleistos tremtinių dainų kompaktinės plokštelės pristatymas, jaunimo organizacijų mugė, o šeštadienio vakarą šventę užbaigs išskirtinis gyvo garso koncertas, kuriame šiemet pasirodys „Žalvarinis“ bei Aistė Smilgevičiūtė su Roku Radzevičium.

„Stengiamės, kad „Verpetų“ programa ir atmosfera kasmet išsiskirtų nuoširdumu, jaukumu, renginių solidumu ir įvairove, kuri į Varėną sukviečia žiūrovus iš visos Lietuvos. Šį kartą lauks nekasdienis tremtinių dainų cd pristatymas, jaunimo idėjų šurmulys ir magiškas akustinis koncertas su naktinėmis dūzgėmis. Čia bus vietos ir tautinei gaidai, ir rudens nostalgijai, ir nutrūktgalviškui šėlsmui“, – sako renginio sumanytojas, Varėnos kultūros centro direktorės pavaduotojas Marius Galinis.

Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius

Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius

Šventės atidaryme lapkričio 23 d. (penktadienį) bus pristatyta tremtį išgyvenusias dainas įamžinusi Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Varėnos filialo kolektyvo „Viltis“ kompaktinė plokštelė. Šia proga koncertuos vyrų folkloro grupė „Karužė“ ir folkloro ansamblis „Kupolė“, savo repertuaruose surinkę jautrias, kančių ir vilties kupinas dainas.

„Lietuva mums ne šaltas aukso gabalas. Lietuva mums – tyro gintaro lašelis vaiko delne, trupinėlis juodos duonos, krauju ir sūriu prakaitu aplaistyta gimtoji žemė. Dainuodami mes sugrįžtame į jaunystę…“, – atvirauja sunkius pokario metus išgyvenęs LPKTS Varėnos filialo pirmininkas Vytautas Kaziulionis.

Lapkričio 24 d., šeštadienį, dienos metas bus skirtas Varėnos rajono jaunimo organizacijoms ir sambūriams – vyks jaunimo organizacijų mugė, kur kiekvienas galės savo idėjomis, veikla ar nepaprastais sugebėjimais užimti Varėnos Kultūros centrą. Na o šeštadienio vakarą užbaigs paskutinis ir svarbiausias šventės įvykis – gyvo garso akustinis koncertas. Jo metu folkroko pažiba „Žalvarinis“ įtrauks į senovės liaudies kūrinių apdainuojamus įvykius ir išgyvenimus, atgaivintus bliuzo, roko ir folk ritmu. Koncerto programą grupė žada praturtinti negirdėtomis gitaros, smuiko ir mušamųjų instrumentų interpretacijomis.

Savito braižo dainų autorius ir atlikėjas Rokas Radzevičius bei etninėmis spalvomis ir skaidria energetika išsiskirianti atlikėja Aistė Smilgevičiūtė „Verpetuose” surengs ypatingą akustinį pasirodymą. Koncerte skambės Roko ir Aistės kūriniai iš skirtingų laikotarpių, akustiškai atliekamos bus ir albumo „Broliai“ dainos. Už šį projektą Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Aistei Smilgevičiūtei ir Rokui Radzevičiui šią vasarą Valstybingumo dienos proga įteikė apdovanojimus – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalius. Atlikėjai koncerte žada ir malonių staigmenų – rudeniškai nostalgiškas pasirodymas sušildys ir įsimins, mano rengėjai.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė