Lietuviška pasaka „Eglė žalčių karalienė“ bus pristatyta Berlyno mokyklų mokiniams (1)

Lapkričio 23 d. 11 val., Lietuvos ambasadoje (Charitestr. 9, 10117, Berlynas) Berlyno mokyklų mokiniams bus pristatyta lietuviška pasaka „Eglė žalčių karalienė“, dalyvaujant vertėjai Vilijai Gerulaitienei. Mokiniai sužinos apie Lietuvą, gintarą, paragaus Vokietijoje neįprastų tradicinių Lietuvos meduoliukų-grybų, žiūrės multiplikacinį filmą „Gintarinė pilis“, o namo išsineš Lietuvos mokinių kiekvienam asmeniškai adresuotas rankų darbo atvirutes, Virginijos ir Kazimiero Mizgirių dovanotus gintaro gabaliukus ir rinkinį Lietuvos Turizmo departamento išleistų bukletų apie Lietuvą.

Tai bus pirmasis tokio masto šios pasakos pristatymas Berlyne ir pirmą kartą mūsų pasaka taps gerai žinomų ir populiarių Berlyno pasakų dienų programos dalimi.

Berlyno pasakų dienos šiais metais vyks jau 23 kartą. Šių metų dienų pagrindinė tema – Brolių Grimų pasakos: taip paminimas pirmojo Brolių Grimų „Vaikų ir namų pasakų“ (Kinder und Hausmärchen) leidimo, kuris buvo išspausdintas Berlyne, 200 metų jubiliejus.

Berlyno pasakų dienos, kurios tęsiasi ilgiau negu dvi savaites, apima per 1200 renginių 350 vietų. Tai pasakų naktys, parodos, diskusijos, paskaitos, spektakliai, koncertai, susitikimai su įvairaus amžiaus vaikais teatrų, galerijų, kavinių, bibliotekų, kino salių, ambasadų ir kitose erdvėse Berlyne ir Brandenburgo žemėje.

Šalia lietuviškų pasakų šiuose renginiuose bus sekamos ir skaitomos vokiečių, italų, peruiečių, švedų, japonų, slovakų, meksikiečių, graikų ir kitų tautų pasakos.

Vokietijos mokyklose jau antrus metus šeštos klasės mokiniai skaito ir aptaria lietuvišką legendą „Jūratė ir Kastytis“, kurią, vokiškai perpasakotą Vilijos Gerulaitienės, „Cornelsen“ leidykla išspausdino užduočių sąsiuvinyje.

Pasakų diena LR ambasadoje Berlyne vyks lapkričio 23 d., 11 val., Charitestr. 9, 10117 Berlynas.

 Projekto organizatorius – LR ambasada Vokietijoje, 23 Berlin Märchentage.

Projekto partneriai: Tarptautinis kultūros programų centras.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė