Prezidentė pateikė Seimui svarstyti Ministro Pirmininko kandidatūrą (video) (0)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, Dž. Barysaitės nuotr.

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, Dž. Barysaitės nuotr.

Lapkričio 20 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pateikė Seimui svarstyti Algirdo Butkevičiaus kandidatūrą Ministro Pirmininko pareigoms.

Pristatydama A. Butkevičių, prezidentė sakė:

„Gerbiamieji Seimo nariai, pasirašiau dekretą dėl Algirdo Butkevičiaus teikimo į Ministrus Pirmininkus ir vadovaudamasi Konstitucija teikiu Jums svarstyti jo kandidatūrą.

Formuoti šešioliktąją vyriausybę siūlau Socialdemokratų partijos vadovui, nes būtent ši partija gavo daugiausia mandatų Seime ir vienintelė sugebėjo suformuoti daugumą.

Su kandidatu į Ministrus Pirmininkus teko dirbti asmeniškai. Man einant Finansų ministrės pareigas, Algirdas Butkevičius pirmininkavo Seimo Biudžeto ir finansų komitetui. Neabejoju, kad šio politiko patirtis bus naudinga užtikrinant ekonominį ir finansinį šalies stabilumą.

Būsimajam Ministrui Pirmininkui teks suburti tokį ministrų kabinetą, kuris gebės veikti skaidriai, kompetentingai ir dirbti ne atskirų interesų, o visų Lietuvos žmonių labui.

Socialdemokratų ir partijos lyderio pasirinkimas – skaidri ir atsakinga politika ar susitapatinimas su teisiamųjų suole sėdinčia partija – bus lemtingas visiems.

Pirmasis išbandymas netrukus – balsavimas dėl neliečiamybės panaikinimo nusikaltimais įtariamiems Seimo nariams.

Politinė priedanga teisiamai partijai ir jos atstovams įkaitais paverstų ne tik pačius socialdemokratus, bet ir visą valstybę.

Todėl tikiuosi, kad Algirdui Butkevičiui užteks principingumo, asmeninių ir dalykinių savybių teikti į ministrus tokius asmenis, kurie nekelia nei moralinių, nei profesinių abejonių.

Kviečiu Seimo narius pritarti teikiamai kandidatūrai į Ministro Pirmininko pareigas“.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba (lrs.lt transliacijos vaizdo įrašas):

Kandidato į Ministrus Pirmininkus Algirdo Butkevičiaus kalba (lrs.lt transliacijos vaizdo įrašas):

Kandidatas į Ministrus Pirmininkus Algirdas Butkevičius atsako į Seimo narių klausimus (lrs.lt transliacijos vaizdo įrašas):

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė