„Arabų Kultūros Dienos“ kviečia į renginius Birštone, Klaipėdoje ir Vilniuje (1)

Lapkričio 20 – 25 d. renginių maratonu Vilniuje, Klaipėdoje ir Birštone prasidėjo „Arabų kultūros dienos“. Parodos, kino seansai, diskusijos ir viktorinos – tik dalis renginių, kurie žada pradžiuginti besidominčius arabiškąja kultūra. Organizatoriai žada daug įdomių susitikimų, egzotiškų patiekalų degustacijas ir net pilvo šokėjų rekordą.

„Arabų kultūros dienas“ rengia aštuonios Lietuvos Anna Lindh fondo tinklo narės. Viso šis tinklas jau jungia 30 Lietuvos organizacijų. Nacionalinį Anna Lindh fondo tinklą koordinuojančio kultūros centro „In Actio“ prezidentas Andrius Bečys sako, kad „Arabų kultūros dienos“ yra ne tik puikus Lietuvos organizacijų, bet ir tarptautinio bendradarbiavimo pavyzdys. „Džiaugiamės, kad „Arabų kultūros dienos“ sudomino mūsų partnerius iš Libano, Palestinos, Egipto ir Jordanijos, o ypač džiaugiamės mūsų bičiulių iš garsiosios Aleksandrijos Bibliotekos būsimu vizitu. Svečiai pristatys ne tik savo kraštų kultūrą, bet ir kalbės apie bendradarbiavimo galimybes kitose srityse. Tai ypač svarbu, siekiant plėtoti Lietuvos ryšius su pasauliu, o tų kraštų žmonėms atrasti Lietuvą. Tikime, kad mūsų darbas padės tiesti naujus kultūrinius tiltus ir griauti įsisenėjusius stereotipus, – sako kultūros centro „In Actio“ vadovas.

„Arabų kultūros dienų“ programa

Lapkričio 20 d. (antradienis),

Arabų kultūros dienos“ prasidės 11 val.30 min., Lietuvos Respublikos Seimo Europos informacijos biure, kur bus atidaryta paroda apie Egipto parlamentą ir konstituciją.

13 val. 30 min, Vilniaus universiteto Mažojoje auloje prasidės tarptautinė konferencija „Baltijos jūros regiono ir Arabų kraštų  bendradarbiavimo iššūkiai bei galimybės“.Šis reninys – tai oficialus „Arabų Kultūros Dienų“ atidarymas. Konferencijoje dalyvaus Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos bei Anna Lindh fondo, Aleksandrijos Bibliotekos, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos, Vilniaus universiteto, Lietuvos bei užsienio nevyriausybinių organizacijų atsovai, verslininkai bei diplomatai. Konferencijos metu vyks mugė organizacijų dirbančių su EuroMed regionu. Į konferenciją kviečiami visi užsiregistravę tinklalapyje.

Lapkričio 21 d. (trečiadienis),

19 val. „New York“ klube, Vilniuje, vyks atvira pilvo šokių pamoka su geriausiomis šio stiliaus šokėjomis Lietuvoje. Renginio metu bus siekiama rekordo – daugiausiai vienu metu šokančių pilvo šokį Lietuvoje. Vakaro metu arabiškus hitus suks DJ iš Egipto.

Lapkričio 22 d. (ketvirtadienis),

15 val., Vilniaus universiteto bibliotekoje bus atidaryta Aleksandrijos bibliotekos paroda „Arabai ir jų mokslo laimėjimai, o Lietuvos vaikų ir jaunimo centras apdovanos nugalėtojus, kurie dalyvavo šio centro rengtuose prezentacijų ir rašinių konkursuose.

16 val., Klaipėdoje, Nemuno g. 2 ir Vilniuje Ulonų g. 5,  Socialinių mokslų kolegija rengia parodą apie „Egipto revoliuciją“ ir dokumentinio kino seansą.

16 val. 30 min. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos būstinėje organizacija „Hortus Apertus“ surengs „kvapų ekskursiją po Magrebą“.

17 val. 30 min.  bus atidaryta Aleksandrijos Bibliotekos paruošta paroda „Islamiškoji ir modernioji arabų kaligrafija“.

17 val. 30 min.AIESEC Konferencija “The Way Business Goes in Arab Countries“ ISM universitetas (Arklių g. 18) Vilnius.

19 val., Viešoji įstaiga „Virtus“  surengs „Arabiškąjį“  proto mūšį Radijo stoties „Laisvoji Banga“ eteryje. Prizus nugalėtojams įsteigė „Aleksandrijos biblioteka“.

Lapkričio 23 d. (penktadienis),

10 val., Birštono viešojoje bibliotekoje, organizacija „Saretas“ atidaro parodą „Palestina“ bei pakvies į kino seansą.

17 val. – Parodoje „Mokykla 2012“ Mahmoud Elzzat pristatys Aleksandrijos biblioteką
Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius

Lapkričio 24 d. (šeštadienis),

17 val. „Užupio užsienio reikalų ministerija“ inicijuoja „Užupio konstitucijos“ lentos arabų kalba atidengimą ir pristatymą.

17 val. 45 min, „Užupio kavinėje“, Vilniuje Organizacija „Jaunimo mainų agentūra“ lapkričio 24-ąją rengia „Arabiškąjį vakarą“, kuriame arabiškųjų kraštų nacionalinių patiekalų degustacijos,  muzika ir šokiai.

Lapkričio 25 d. (sekmadienis),

20 val., „Sportimos manieže“, viešoji įstaiga „Virtus“ pakvies į mini futbolo turnyrą, kuriame susitiks „Arabų kultūros dienų“ svečių  bei Lietuvos sporto žurnalistų komandos.

Kultūros centras „In Actio“ visų „Arabų kultūros dienų“ metu rengia tarptautinį seminarą “ Youth for Arab Baltic Cooperation „. Seminaras suburs 24 jaunimo organizacijų lyderius iš Magrebo bei Baltijos regiono šalių. Šio seminaro tikslas – skatinti bendradarbiavimą ir kurti ateities planus, sutelkti jėgas bendrų problemų sprendimo būdų paieškoms. Seminaro dalyviai sieks tiesti bendradarbiavimo tiltus tarp Viduržemio ir Baltijos  regionų, diskutuos apie demokratijos ir pilietiškumo plėtrą, dalinsis patirtimi.

Visi renginiai – nemokami!

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė