Palestinos kronikos. Šeštoji karo diena (video, nuotraukos) (0)

Izraelio armijos apsuptas Gazos ruožas bombarduojamas jau šeštąją dieną. Civilių palestiniečių aukų skaičius, paskutiniais duomenimis, kaip pranešė „Press TV“, nuo lapkričio 14-osios išaugo iki 99. Paskutinės trys aukos – po lapkričio 19-ąją popiet įvykdytos Izraelio atakos prieš spaudos centrą Gazoje. Nusitaikyta į televizijos stotis „Al Arabiya“, „Al Aqsa“ ir „Dubai TV“, pranešė „Al Jazeera“.

Gazoje – sprogimai ir gedulas, tačiau palestiniečių kovinė dvasia nesilpsta.

Tuo tarpu Izraelio kariškiai pasigyrė, kad nuo praėjusio trečiadienio Gazą bombardavo jau 1350 kartų. Gazoje dronai subombardavo Jaunimo ir sporto ministeriją bei stadioną.

Vien lapkričio 19-osios ryte sionistų bombos atėmė gyvybes daugiau kaip dešimčiai palestiniečių, tarp jų – trijų narių šeima, dvi moterys ir vaikas. Yra daugybė sužeistųjų.

Atakuojamas ne tik Gazos bei pietinis Gazos ruožo Rafah miestai, bet taip pat ir Khan Yunis, kuriame sunkiai sužeista palestiniečių mergaitė – žydų kariuomenė jau persidislokavo ir į gerokai toliau esantį Vakarų Krantą. Kovos prasidėjo ir Nabluso mieste.

Apie bombas rytinėje ir vakarinėje Gazoje pranešama nuolat.

Palestiniečių kovotojai paleido tris raketas į Izraelio Eškolo miestą, penkias – į Aškeloną. Taip pat lapkričio 19-ąją Izzeddin Qassamo brigados, „Hamas“ karinis sparnas, atakavo sionistų karo stovyklą Re‘em vietovėje. Sprogimas buvo girdėti ir pajūrio mieste Eilate. Raketos iš Gazos pasiekė ir Be‘er Ševos ir Gan Yavne miestus.

Izraelio televizija pranešė, kad jo priešraketinė sistema „Geležinis kupolas“ perėmė tik 310 iš 1000 raketų, iš Gazos paleistų į Izraelį.

Turkijos premjeras Redžepas Tajipas Erdoganas  (Recep Tayyip Erdoğan) Izraelio režimą pavadino „teroristiniu“.

Pasaulyje taip pat netyla protestai. JAV, Niujorke, žydų bendruomenės nariai viešai sudegino Izraelio vėliavą. Tūkstančiai žmonių susirinko į protestus Istanbule, Aleksandrijoje, Kašmyre, Romoje, Tokijuje, Džakartoje, Ramaloje, Al-Quds‘e (Jeruzalėje), Berlyne. Šiame mieste žmonės, pasak „Press TV“, nešėsi vėliavas su tokiais užrašais: „Nuo 1948 metų Palestinoje vykdomas etninis valymas, žmonių išvarymas iš namų, priespauda. GANA!“.

Arabų Lygos suformuota delegacija atvyko į Gazą, kad parodytų palaikymą palestiniečiams. Kaire įvyko „Hamas“ lyderio Khaledo Mašalo spaudos konferencija. „Visi arabai privalo susivienyti prieš Izraelį“, – pareiškė Kh. Mašalas.

Internete paskelbtas peticijos tekstas, kuriame kviečiama pasirašyti, kad Izraelis būtų boikotuojamas, o pirmiausia jame nekoncertuotų dainininkė Alanis Morisete (Alanis Morrisette).

Izraelio Haifos universiteto studentai surengė protesto akciją, kurioje šaukė „Mirtis arabams“.

httpv://youtu.be/MNfHmlKI6-Q

Pokalbyje telefonu su Egipto prezidento Mohamedu Morsiu Irano Islamo Respublikos prezidentas Mahmudas Ahmadinedžadas pakvietė siekti tarptautinio konsensuso prieš Izraelio agresiją, kad būtų atstatyti taika ir stabilumas apsuptame Palestinos anklave. „Mūsų žmogiškumas ir religija įpareigoja mus stengtis išvengti nekaltų Gazos žmonių žudymo ir atstatyti taiką bei saugumą šiame regione ir visoje Palestinos žemėje“, – sakė M. Ahmadinedžadas.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė