Kvailiausi mitai apie rūkymą (0)

© Milogu | Dreamstime.com nuotr.

© Milogu | Dreamstime.com nuotr.

Mūsų vaikai yra pačių negailestingiausių ir labiausiai visame pasaulyje finansuojamų rinkodaros mechanizmų taikiniai. Pasitelkdamos rinkodaros mechanizmais tabako kompanijos kėsinasi į vaikus, nes joms būtina pritraukti tūkstantį klientų, kuriuos per metus nužudo jų produkcija. Nors mūsų šalyje tabako reklama yra uždrausta, pastovus filmų ar spektaklio herojų rūkymas yra tarsi nebyli reklama, kuri išlieka vaiko pasąmonėje.
Vaikas matydamas savo aplinkoje rūkančiuosius, rūkymą supranta, kaip priimtiną elgesį. Ką jau kalbėti apie pasyvaus rūkymo pavojų. Vargu ar pavyks visiškai apsaugoti vaiką, nes rūkančiuosius jis sutiks gatvėje ar televizijoje.

Tačiau jūs galite padaryti daug – apsaugoti vaiką nuo žalojančio rūkymo poveikio savo šeimos ir artimųjų aplinkoje. Jūsų pozicija turėtų būti tokia, kad draugų ir šeimos rate galima rūkyti tik tada, kai vaiko nėra šalia ir jis jūsų nemato. Tačiau nuslėpti nuo vaikų, kad rūkote tikrai nepavyks. Jie puikiai pažįsta savo tėvų kvapą. Ar norėtumėte, kad jus atpažintų iš cigarečių dvoko? Taip pat turėtume susitaikyti su tuo, kad visi jūsų pamokymai, patarimai ar įspėjimai bus beprasmiai, jeigu vaikas kasdien matys jus rūkančius. Taigi, jeigu susitaikėte, kad galite žaloti save rūkalais, tai pats metas pagalvoti apie savo vaiko sveikatą. Tapkite pavyzdžiu ir įrodykite, kad įmanoma atsikratyti šio bjauraus būdo.

Rūkaliai visada ieško pasiteisinimo ir paaiškinimo savo silpnybei. Nors aišku, kad rūkymas žaloja mus, deja visuomenė vis dar palaiko ir skleidžia mitus, kad rūkymas turi ir gerąją pusę, kad tai tam tikras malonumas ir ramstis. Visi rūkaliai svajoja, kad verčiau niekuomet nebūtų pradėję, todėl įvairiais būdais stengiasi pateisinti rūkymą. Štai keletas mitų jūsų dėmesiui:

Rūkymas padeda susikaupti, nusiraminti ir atsipalaiduoti – absurdiška manyti, kad didžioji dauguma populiacijos, kuri pasirinko gyvenimo būdą be rūkymo yra irzli ir išsiblaškiusi. Kiekvienas rūkalius tol, kol neturėjo žalingo įpročio, nejautė nei noro, nei poreikio rūkyti tam, kad atsipalaiduotų ar įveiktų stresą.

Tik pabandžiau rūkyti, galiu sustoti panorėjęs. Tam tikra prasme rūkaliai užkimba su pirmąja cigarete. Pirmoji cigaretė yra tarsi masalas ir tuo metu jie to dar nesuvokia. Bjaurus cigarečių skonis ir kvapas užmigdo mūsų budrumą.

Cigaretė sušildo, kai šalta. Tabako dūmai tik suteikia iliuziją, kad sušildo, nes juose esančios nuodingosios medžiagos priverčia kraujagysles susitraukinėti, padidina kraujospūdį, todėl padažnėja pulsas. Atrodo, kad kūnas sušilo, bet yra visiškai kitaip: galūnėms trūksta deguonies. Rūkančiųjų rankos dažniausiai būna šaltos.

Metus rūkyti, priaugama svorio. Rūkymas ir valgymas yra du visiškai skirtingi ir nesusiję dalykai. Tuštumos jausmo, atsiradusio metus rūkyti, nereikia užpildyti užkandžiavimu. Tik atrodo, kad mažas saldainiukas, nedidelis sausainėlis, vieno kąsnio sumuštinukas ar kitas greitosiomis pasičiuptas maistas neturi jokios reikšmės. Dažnai tai ir yra tas maistas, kuris koreguoja svorį.

Rūkymas mažina stresą ir ramina nervus. Kai žmogus pripranta prie cigaretės, organizmas pradeda reikalauti nikotino. Tada žmogui atrodo, kad užtraukęs dūmą jis nusiramina. Bet iš tiesų jis tik slopina nikotino „badą“. Ramina ne cigaretės, o pats veiksmas: kai į rūpesčius pažvelgiama ramiau, aptariami galimi problemos sprendimo būdai, tiesiog išsikalbama arba prisimenama kas nors malonaus.

Ilgalaikių padarinių nebus, jei rūkysiu paauglystėje, bet mesiu iki trisdešimties. Rūkyti būnant jauno amžiaus be galo pavojinga. Rūkymas paauglystėje yra įvairių ligų, kankinančių visą gyvenimą, rizikos faktorius, jis didina tikimybę mirti nuo rūkymo sukeltų ligų. Rūkančių paauglių organizme įvyksta negrįžtamų pakitimų, sutrikdomas organizmo vystymasis.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė