D.Grybauskaitė paskelbė į ministro pirmininko pareigas teikianti A.Butkevičių (video) (1)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, Dž.Barysaitės nuotr.

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, Dž.Barysaitės nuotr.

Lapkričio 19 d. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė po susitikimo su Socialdemokratų pirmininku Algirdu Butkevičiumi nusprendė siūlyti jį kandidatu į premjerus. Tačiau Prezidentė kaip ir ankščiau pareiškė abejones dėl socialdemokratų apsisprendimo rinktis Darbo partiją valdančiosios koalicijos nariu. D.Grybauskaitė išsakė priekaištą socialdemokratams dėl to, kad jie nesilaikė žodžio ir pritarė Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje teisiamojo Vytauto Gapšio skyrimui pirmuoju Seimo pirmininko pavaduotoju.

“Iš kelių galimų koalicijos sudarymo variantų socialdemokratai pasirinko bendradarbiavimą būtent su teisiamųjų suole sėdinčia Darbo partija. Bei nesilaikydami viešai duoto žodžio, į Seimo vadovybę išrinko finansiniu sukčiavimu įtariamą asmenį. Laikas parodys, ar socialdemokratai vykdys atsakingą ir skaidrią politiką. Ar susitapatinę su teisiamųjų suole sėdinčia partija taps jos priedanga nuo teisėsaugos. Tik laikas parodys, ar suformuotos daugumos rūpesčiu taps Lietuvos žmonių gerovė, ar bylų vilkinimas iki senaties bei pinigų dalybos kriminalizuotų oligarchinių grupuočių naudai. Šiandien įvardijame šių rinkimų nugalėtojus, laimėtojų kol kas neturime“, – sakė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentė išreiškė viltį, kad socialdemokratai „neklupčios“ sudarydami vyriausybę: „Todėl linkiu socialdemokratų lyderiui išsaugoti partijos ir valstybės garbę ir tai daryti neklupčiojant, kaip matėme pastarosiomis dienomis, pamėginti suformuoti Vyriausybę, kuri galėtų prisiimti atsakomybę už valstybės valdymą“, – sakė Prezidentė.

httpv://www.youtube.com/watch?v=97TF2Im36_w&feature=share&list=UUSw6Wej1m5A0Lf5u7JKuodw

A.Butkevičius po susitikimo su Prezidente sakė, kad jis perduos Darbo partijai prezidentės pageidavimą, kad ministrai nebūtų Darbo partijos nariai.

Socialdemokratų pirmininkas sakė, kad kol kas iš Darbo partijos yra sulaukęs tik dviejų pasiūlymų į ministrus. Darbiečiai  Loretą Graužinienė siūlo socialinės apsaugos ir darbo ministre, o Virginiją Baltraitienę į švietimo ir mokslo ministrės pareigas.

Yra manoma, kad  Darbo partija žemės ūkio ministru gali siūlyti Kęstutį Daukšį. Lieka neaišku kas iš Darbo partijos narių galėtų užimti Kultūros ministro pareigas.

A.Butkevičius po susitikimo su Prezidente patvirtino, kad socialdemokratai į finansų ministrus gali siūlyti jau 2007-2008 metais šias pareigas ėjęs Rimantą Šadžių. Į krašto apsaugos ministro vietą socialdemokratai gali siūlyti Seimo narį Juozą Oleką, užsienio reikalų ministru – dabartinį Lietuvos ambasadorių Baltarusijoje Liną Linkevičių, susisiekimo ministru – Seimo narį Rimantą Sinkevičių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė