Šiandien minima Latvijos nepriklausomybės diena (video) (5)

Šiandien lapkričio 18-oji – Latvijos Nepriklausomybės diena. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Latvijos Prezidentą Andrį Bėrzinį 94-ųjų Latvijos Nepriklausomybės metinių proga.

„Šia proga noriu pasidžiaugti jau daug metų vykstančiu glaudžiu dialogu ir bendradarbiavimu tarp mūsų valstybių visais lygiais ir visose srityse: nuo dvišalių santykių stiprinimo iki bendradarbiavimo Europos Sąjungoje ir NATO gilinimo. Esame artimiausios kaimynės, partnerės ir sąjungininkės, todėl tikiu, jog bendrų pastangų dėka sėkmingai įgyvendinsime mūsų šalių saugumui, savarankiškumui ir gerovei svarbius projektus, o kartu ir sustiprinsime mūsų šalių valstybingumo ir politinės nepriklausomybės pamatus“, – rašoma Prezidentės sveikinimo laiške.

Lietuvos vadovė Latvijos Prezidentui ir žmonėms palinkėjo sveikatos ir laimės, o visai Latvijai – gerovės ir ilgalaikio klestėjimo.

1918 metais Rygoje susirinkusi iš įvairių politinių partijų atstovų sudaryta Latvijos tautos taryba paskelbė Latvijos respublikos nepriklausomybę.

1918 metų lapkričio 25 d. Latvijos nepriklausomybę pripažino Vokietija, 1920 metų balandžio 11 d. tai padarė ir Rusija. Latvijos nepriklausomybė truko iki 1940 m. J.Ribentropo – V.Molotovo pakto, po kurio ji buvo okupuota Sovietų Sąjungos.

Latvijos aneksija truko 46 metus, iki 1990-ųjų gegužės 4 dienos, kai Latvijos TSR Aukščiausioji taryba paskelbė Nepriklausomybės deklaraciją.

Latvijos Respublikos himnas:

httpv://youtu.be/gF22R85rzks

Dievs, svētī Latviju, / Dieve, laimink Latviją,
Mūs’ dārgo tēviju, / Mūs brangiąją tėvynę,
Svētī jel Latviju, / Laimink gi Latviją,
Ak, svētī jel to! / Ak, laimink gi ją!

Kur latvju meitas zied, / Kur latvių dukros žydi,
Kur latvju dēli dzied, / Kur latvių sūnūs dainuoja,
Laid mums tur laimē diet, / Leisk mums ten iš laimės šokti
Mūs’ Latvijā! / Mūs Latvijoje!

(Kiekvienas posmelis giedamas po du kartus,kompozitorius Karlis Baumanis (Baumaņu Kārlis, 1835-1905))

httpv://youtu.be/BRHvfqY3r_Q

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė