Prezidentė pasveikino Pelesos lietuvių mokyklą dvidešimtmečio proga (1)

Dalia Grybauskatė | lrp.lt, Dž.G.Barysaitės nuotr.

Dalia Grybauskatė | lrp.lt, Dž.G.Barysaitės nuotr.

Lapkričio 17 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Pelesos (Baltarusija) lietuvių mokyklos bendruomenę dvidešimtmečio proga.

„Per dvidešimt savo veiklos metų sukūrėte stiprią mokyklos bendruomenę, o Jūsų mokykla tapo reikšmingu lietuviškos kultūros ir švietimo centru Pelesos krašte. Jūs ne tik suteikiate kokybišką išsilavinimą jaunajai kartai, bet ir kuriate bei puoselėjate lietuvių tautos tradicijas ir papročius, išlaikote ir stiprinate glaudų ryšį su Lietuva. Sveikindama sukakties proga, linkiu, kad ir toliau išliktumėte švietimo ir kultūros židiniu, vienijančiu vietos lietuvių bendruomenę, ugdančiu jos jaunąją kartą Pelesos kraštui, Lietuvai ir pasauliui“, – rašoma Prezidentės sveikinimo laiške.

Pelėsos mokykla buvo įsteigta prasidėjus Atgimimui, 1992 m. gruodžio 1 d. Tai pirmoji Baltarusijoje lietuvių pagrindinė mokykla. Mokyklos įkūrėjai yra Lietuvos Respublikos Kultūros fondas bei Kultūros ir Švietimo ministerija. Mokyklos steigėjas buvo Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Mokyklą finansuoja Lietuvos Respublika.

Visas mokyklos nekilnojamas turtas (mokyklos pastatas, 3 mokytojų gyvenamieji namai su ūkiniais pastatais, katilinė, valymo įrenginiai) pastatytas už Lietuvos Respublikos lėšas ir yra Lietuvos Respublikos nuosavybė. Visa tai pastatyta ant 2,5 ha žemės sklypo, kuris priklauso Pelesos lietuvių visuomeniniam susivienijimui „Gimtinė“.

1999 m. mokyklai buvo suteiktas vidurinės mokyklos statusas, pradėjo veikti priešmokyklinio ugdymo grupė. Mokykla yra kultūros ir švietimo centras Pelesos krašte. Šios mokyklos mokytojai puoselėja vietines lietuvių tradicijas ir papročius, kartu su lietuvių bendruomene rengia etnografines šventes. Dažni svečiai mokykloje yra menininkai, mokslininkai, etnografiniai ansambliai iš Lietuvos. Prie mokyklos įkurtas istorinis-etnografinis muziejus.

Ugdymas mokykloje vyksta lietuvių kalba pagal Baltarusijos Respublikos Švietimo ministerijos tautinėms mažumoms parengtus mokymo planus ir programas. 2012 metais mokykla išleido 13-tą abiturientų laidą. Dauguma jų sėkmingai studijuoja Lietuvos Respublikos aukštosiose mokyklose. Keletas buvusių šios mokyklos mokinių po studijų sugrįžo dirbti į lietuvišką mokyklą mokytojais.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė