Molėtuose „Sugrįžimų“ šventėje susitikimas su žymiais kraštiečiais (0)

Moletuose „Sugžįžimai“Lapkričio 18 d. 14 val., sekmadienį, Molėtų kultūros namuose vyks tradicinė „Sugrįžimų“ šventė. Į Molėtų kultūros namų sceną lips žymiausi kraštiečiai teatralai: Rolandas Kazlas, Jonas Braškys su žmona Larisa Kalpokaite, Regina Šilinskaitė, Vaida Genytė, Audrius Bružas, Povilas Budrys ir Marius Ivaškevičius. Juos kalbins etnologas, muziejininkas, publicistas Jonas Vaiškūnas.

Prieš 25 metus, kai Molėtai šventė savo 600 metų jubiliejų, įvyko pirmoji „Sugrįžimų“ šventė. Tada į Molėtų kraštą buvo atvykęs nemažas būrys žymiausių kraštiečių.

„Mintis pakviesti savus teatralus gimė ieškant idėjų jubiliejinių metų renginiams. „Molėtiškiai Molėtams“, – buvo sugalvotas šūkis. Iš tiesų mūsų žemė užaugino nemažai žmonių, nuolatos vedančių įvairius renginius, nuolatos koncertuojančių, vaidinančių teatro scenose, bet Molėtų miesto scenoje jie labai reti svečiai“, – sako Molėtų krašto muziejaus direktorė Viktorija Kazlienė.

Šiemet pakviesti aktoriai ir vėl mielai sutiko atvažiuoti. Pasitikdami savo kraštiečius teatralus Molėtų kultūros namai vienai dienai pavirs teatru. „Sugrįžimų“ spektaklis bus dviejų dalių. Pirmojoje dalyje svečius pristatys ir kalbins Jonas Vaiškūnas, antroje dalyje molėtiškiams savo kūrybą pristatys patys aktoriai.

Tą dieną teatro fojė veiks kavinė.

Suprantama, kad kiekvienas aktorius yra asmenybė, verta atskiro susitikimo. Ir organizatoriai tikisi, kad ateityje tokie susitikimai Molėtuose vyks gal ir dažniau, o gal ir molėtiškiai dažniau vyks į kraštiečių spektaklius, kad ryšys su kraštiečiais kūrėjais bus prasmingas abipusiai.

Renginį organizuoja Molėtų krašto muziejus.

Programa:
14.00 val. atidaroma teatro kavinė ir salė
15.00 val. susitikimas su kraštiečiais teatralais
16.00 val. pertrauka
16.30 val. aktorių kūrybos pristatymas

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė