Startavo projektas „Šventi Lietuviui Žodžiai“ (10)

Nacionaliniu mastu startuoja naujas projektas „Šventi Lietuviui Žodžiai“. Šio projekto tikslas – surinkti ir nustatyti Tautos pamatines vertybes, susitarti dėl jų, ką mes laikome svarbiausiu savo, Šeimos bei Tautos gyvenime. Tas vertybes įkūnijantys Žodžiai turėtų būti rašomi iš DIDŽIOSIOS raidės. Šie žodžiai atspindės Lietuvių pasaulėžiūrą, pasaulėjautą, vertybes ir principus. Nes tai, kas rašoma iš didžiosios raidės, rodo, ant kokio pamato stovi mūsų Tauta.

Išklausius visos Tautos (siekiama surinkti bent 1 nuošimtį Tautos, t.y. ne mažiau 30 000 Lietuvių) nuomones, siūlymus, bus sudarytas šventų Lietuviui Žodžių sąrašas, kuris bus pateiktas aukščiausioms valstybinėms institucijoms, su tikslu įtraukti naujai rašomų šių Žodžių rašybą į mokyklų programas.

Taip pat inicijuojamas oficialaus šių žodžių rašybos iš didžiosios raidės įteisinimas valstybinėje Kalbos komisijoje. Vaikai nuo mažumės mintinai mokydamiesi šį sąrašą pasąmoningai daug labiau vertins tai, kas rašoma iš didžiosios raidės, nes tai išskirta iš kitų žodžių, pakelta aukščiau jų.

Šie žodžiai išmokstami taip pat kaip ir daugybės lentelė matematikoje, nes tai – kiekvieno Lietuvio esminiai Žodžiai. Taip nuo mažumės bus skiepijamos tikrosios Lietuvio vertybės. Tad ką Mes laikome svarbiausiu šiame gyvenime? Kuriuos Žodžius rašytumėte iš didžiosios raidės? Ir ką labiausiai vertinti skatinate/skatinsite savo vaikus?

Rašykite savo pasiūlymus, mintis, aktyviai dalyvaukite šiame projekte. Visa tai mūsų Tautos ir mūsų Vaikų ateičiai ir labui.

*Žodžių skaičius sąlyginis, nebūtinai 100, gali būti ir 50, ir 80, ir 30, ir visas 100 šventų Žodžių, projekto eigoje išryškės labiausiai vertinami ir pageidaujami.

*Iki š.m. Saulėgrįžos, t.y. 2012-12-21 pradės veikti ir specialiai šiam projektui įkurta svetainė, kurioje bus daugiau interaktyvumo ir galimybių reikšti savo mintis ir pasiūlymus šiuo klausimu.

*Projekto metu pasiūlytus Žodžius tvirtinimui teikti ketinama surinkus ne mažiau kaip 30 000 balsų. Patį projektą ketinama tęsti iki Rasos Šventės 2013-06-23

Renginys facebooke.
Grupė facebooke.
Apklausa ir siūlomi Žodžiai.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė