„Mokslo sriuba“: kviečia susipažinti su „dieviškąja dalele“ (video) (0)

„Mokslo sriuba“ nuotr.

„Mokslo sriuba“ nuotr.

Pasaulis yra didžiulis ir nesuvokiamas. Jis yra stebuklingas! Už tai, kad galime tai patirti, kad mums labai pasisekė, kad viskas egzistuoja ir mes esame čia ir dabar, turime būti dėkingi paslaptingam Higso bozonui. „Mokslo sriubos“ kūrėjai kviečia pasinerti į labai mažų dydžių pasaulį ir smalsiai susipažinti su „dieviškąja dalele“.

„Higso bozonas – tai elementarioji dalelė, numatyta standartinio modelio dalelių fizikoje. Jos egzistavimas yra labai svarbus aiškinant likusių elementariųjų dalelių masės prigimtį, o tiksliau, skirtumą tarp bemasio fotono ir sunkiasvorių W ir Z bozonų. Nuostabu! Mokykloje už tokias žinias fizikos mokytojas parašytu dešimtuką. Tačiau ar mums iš to kas nors aišku? Kur tą dalelę galima pamatyti, pačiupinėti, koks dar standartinis modelis, kokia čia masės prigimtis?“, – klausia „Mokslo sriubos” vedėjas Ignas Kančys.

httpv://youtu.be/FlyU0eG1DEM

„Ar žinojote, kad nuo pat pirmos laidos iki dabar „Mokslo sriubos“ biudžetas yra apskritas 0? Spėkite, iš ko gyvena visa kūrybinė komanda? Iš įkvėpimo! Tačiau, norėdami mokslo populiarinimu užsiimti rimtai, išsikėlėme sau tikslą, kad laidos kūrimas būtų ne tik mūsų laisvalaikis, bet ir darbas. Išnagrinėję galimus variantus, nusprendėme aktyviai rašyti projektus ir kreiptis į fondus. Ir išnaudoti visas kitas įmanomas galimybes, įskaitant ir JAV populiarią „crowd funding“ idėją. Taigi, jei jums patinka „Mokslo sriuba“, kviečiame savanoriauti ir/arba tapti mūsų rėmėjais čia“, – džiaugsmingai prisidėti prie iniciatyvos kviečia laidos kūrėjai.

Interneto TV laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva populiarinti mokslą visuomenėje. Kas antrą šeštadienį „Mokslo sriubą“ galima ragauti adresu.

Kategorijos: Mokslas, Mokslo naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė