Laisvi Lietuvos piliečiai paminėjo Garliavos įvykių pusmetį (nuotraukos, video) (2)

Garliavios įvykių pusmečio minėjimas | Alaks.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Garliavios įvykių pusmečio minėjimas | Alaks.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šį šeštadienį, lapkričio 17 dieną, suėjo pusė metų, kai 240 policininkų ir specialiųjų dalinių kovotojų puolė Garliavos gyvenvietę: pasitelkę dujas ir elektrą smurtavo prieš piliečius, pasirėmę advokato Gintaro Černiausko fizine jėga iš privačių namų prievarta išsivežė klykiantį vaiką ir pavertė jį „valstybės paslaptimi“.

Ta proga laisvi Lietuvos piliečiai 13 val. susirinko S.Daukanto aikštėje, prie Prezidentūros ir paminėjo Garliavos smurto sukaktį protesto akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“. Visi dar kartą pakartojo Gitenio Umbraso meninę akciją „Tie-SOS!“, ant grindinio užrašydami žodį „tiesos“, bei papildomai išmargino žodį „NEDALIA“, kurio sumanytoja menininkė Joana Noreikaitė.

Susirinkusieji nepamiršo sugiedoti ir Tautiškos giesmės bei išsakyti savo minti garsiai. Kalbėjo visuomenininkas Darius Kuolys, monsinjoras Alfonsas Svarinskas, filosofas Krescencijus Stoškus.

Renginio metu buvo matomi kiti žinomi politikai ir visuomenės veikėjai: Seimo nariai Naglis Puteikis ir Aurelija Stancikienė, „ekspertai.eu“ direktorius Rolandas Boravskis, rašytojai Vytautas Rubavičius ir Liudvikas Jakimavičius, Saulius Stoma, Algimantas Matulevičius ir kt.

httpv://youtu.be/mOji-2M-30U

httpv://youtu.be/Wa3pltVOIGk

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Pensininkas:

    Jaučiu didelę pagarbą šiems žmonėms. Pirmiausia Jakimavičiui, Puteikiui, Kuoliui. Gaila, kad dėl sanario skausmų negalėjau sudalyvauti. Matyt reikės ryžtis sanario pakeitimo aperacijai.

  2. pagarba:

    man tai yra patys šviesiausi Lietuvos žmonės. Jie yra ir mes buriamės aplink Juos, kaip žiburius. Gaila, kad Kaune nėra panašių renginių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė