Klaipėdos centriniame pašte – paroda „Kai Klaipėda vadinosi Memeliu“ (5)

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Klaipėdos centrinis paštas visus klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia užsukti ir pasižvalgyti po istorinių fotografijų parodą „Kai Klaipėda vadinosi Memeliu…“.

Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos parengtoje parodoje eksponuojama dalis AdM archyvo eksponatų: nuotraukos, atvirukai, transporto bilietai ir pan.

Apžiūrėdami parodos eksponatus lankytojai galės susipažinti su senąja Klaipėda, kai joje tik ką buvo atsiradę pirmieji automobiliai, autobusai bei miesto pasididžiavimas – tramvajus, kai iškilo Pašto rūmai, buvo pastatyta geležinkelio stotis, ėmė kursuoti pirmieji traukiniai.

Būdama uostamiestis Klaipėda visada buvo pasiekiama vandens keliais, tačiau ne mažiau svarbus ir susisiekimas sausuma – geležinkeliais ir visuomeniniu miesto transportu, o paštas buvo ne tik ryšio ir susižinojimo priemonė, bet ir savo pastatais puošė ir tebepuošia miestą.

AdM archyvą sudaro įvairių rūšių dokumentai: knygos, paveikslų iškarpos iš laikraščių, atvirukai, žemėlapiai, teatro afišos, programos ir t. t. Ypač vertingi rankraščiai, asmeniniai dokumentai bei laiškai, puikiai atspindintys krašto gyvenimą.

Tarp gausios ikonografinės medžiagos – įvairių fotografijų, atvirukų, skaidrių – išsiskiria XX a. pirmosios pusės stiklo negatyvai bei unikalūs 1937 m. „Memeler Dampfboot“ spaustuvės pastato brėžiniai su architekto Herberto Reismanno ir leidėjo Friedricho Wilhelmo Sieberto parašais, taip pat originalūs paveikslai, kuriuose vaizduojami Klaipėdos ar Klaipėdos krašto fragmentai.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Archyvo turinys aprėpia daugelį Klaipėdos miesto bei krašto gyvenimo sričių: kultūrą, meną, pramonę, žemės ūkį, žvejybą, laivybą, sportą, literatūrą.

Ši kilnojamoji paroda – pirmoji iš parodų serijos „Kai Klaipėda vadinosi Memeliu“. Paroda Klaipėdos centriniame pašte veiks iki gruodžio 1 dienos.

AdM (vok. Arbeitsgemeinschaft der Memellandkreise) – Klaipėdos krašto darbo grupė, įkurta 1948 m. Vakarų Vokietijoje. Tai pasitraukusių iš Klaipėdos krašto gyventojų bei jų palikuonių sąjunga. Nuo įkūrimo AdM draugija siekė išsaugoti bei rinkti buvusių Klaipėdos krašto gyventojų dokumentus – knygas, žemėlapius, nuotraukas, paveikslus ir kitą medžiagą.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė