VAE: pirkimus vykdome vadovaujantis įstatymais (3)

VAE nuotr.

VAE nuotr.

Po to, kai Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija kreipiasi į Generalinę prokuratūrą, kad būtų iškeltas asmeninės atsakomybės klausimas už neteisėtai sudarytas milijonines bendrovės „Visagino atominė elektrinė“ (VAE) sutartis perkant viešąsias paslaugas, ši bendrovė savo ruožtu išplatino atsakomąjį pareiškimą.

VAE, būdama perkančiąja organizacija, visus pirkimus atlieka vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatomis. Sutartys dėl teisinių paslaugų su tarptautine advokatų kontora „Herbert Smith“, verslo konsultavimo ir finansiniu patarėju “N M Rothschild & Sons Limited” bei viešųjų ryšių agentūra „BVRG“ buvo sudarytos atlikus pirkimus neskelbiamų derybų būdu,  kuris yra vienas iš Viešųjų pirkimų įstatyme numatytų pirkimų būdų, rašoma pranešime.

Neskelbiamų derybų būdas buvo pasirinktas vadovaujantis VPĮ 92 str. 3 dalies 3 punktu ir VPĮ 73 str. 1 dalies  4 punktu, kurie numato, kad neskelbiamų derybų būdu  gali būti perkamos prekės, paslaugos ar darbai, kai dėl įvykių, kurių perkančioji organizacija negalėjo iš anksto numatyti, būtina skubiai įsigyti reikalingų prekių, paslaugų ar darbų. Aplinkybės, kuriomis grindžiama ypatinga skuba, negali priklausyti nuo perkančiosios organizacijos. Be to, šios paslaugos buvo reikalingos siekiant užtikrinti pradėtų darbų tęstinumą mažiausiomis finansinėmis ir laiko sąnaudomis.

Atkreiptinas dėmesys, kad Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) apie neskelbiamų derybų būdo pasirinkimą Integruotos komunikacijos ir žiniasklaidos planavimo paslaugų pirkimams buvo raštu informuota dar prieš pradedant pirkimus. Bendrovė, negavo jokių pastabų iš VPT, todėl laikė pirkimo būdo pasirinkimą tinkamu.

VPT teigimu, VAE neteisingai priskyrė save prie komunalinio sektoriaus perkančiųjų organizacijų, vykdančių veiklą energetikos srityje, tačiau VAE yra energetikos sektoriaus įmonė, nes vykdo darbus, kurie skirti energetikos objekto statybai bei valdo energetikos sektoriaus pagrindines įmones, priima sprendimus dėl jų veiklos. Be to, VPT užklausus LR ūkio ministerijos nuomonės dėl VAE statuso, š.m. spalio mėn. Ūkio ministerija, kreipėsi į Europos Komisiją išaiškinimo, kurio dar laukiama ir kuriuo VPT pateikta  išvada nėra paremta.

VAE sprendimus priims gavusi ir išnagrinėjusi VPT pateiktą oficialią  išvadą, kurios iki šiol nėra gavusi iš VPT.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė