Pasaulinėje turizmo parodoje Londone tautodailininkė iš Varėnos mokė rišti verbas (1)

Laimutė Saviščevienė su verbomis

Laimutė Saviščevienė su verbomis

Lapkričio 5–8 dienomis Londone vyko Pasaulinė turizmo paroda, kurioje šalys pristatė svarbiausius savo turistinius objektus ir tautinį paveldą.  Šioje prestižinėje parodoje buvo pakviesta dalyvauti ir Varėnos krašto menininkė – Dzūkijos nacionalinio parko darbuotoja, Varėnos technologijos ir verslo mokyklos mokytoja, sertifikuotų amatų meistrė Laimutė Saviščevienė. Parodoje ji pristatė Lietuvos tautinį paveldą – verbas.

Šioje parodoje Lietuvos valstybinis departamentas pristatė mūsų šalies stendą, kuriame daugiausia dėmesio buvo skirta Vilniaus ir Kauno miestams bei viešbučių tinklui.

Parodos metu menininkė demonstravo verbų rišimo procesą, ir jos rištos verbos  sulaukė didelio susidomėjimo. „Daugeliui parodos lankytojų tai buvo nematytas amatas, jie sakė neįsivaizdavę, jog iš sausų augalų galima sukurti tokius unikalius dalykus kaip verbos“, – sakė Laima.  Parodos metu surištas verbas ji išdovanojo gausiems parodos lankytojams.

Nenuostabu, kad užsieniečiai liko sužavėti šios tautodailininkės verbomis – ne tik jos rištos verbos, bet ir kiti su ypatinga meile gamtai ir protėvių tradicijoms sukurti dirbiniai iš šiaudų skleidžia gerumo šviesą ir džiugina kiekvieną, prisilietusį prie šių dirbinių. Tai įrodymas, kaip darbščiose rankose paprastas šiaudas gali tapti įspūdingu kūriniu.

Savo dirbinius ji gamina vien tik pagal Dzūkijos kraštui būdingas senąsias tradicijas. Unikalūs ir jos šiaudiniai „sodai“, sausų gėlių kompozicijos. „Mano darbams – visas metų ciklas – nuo sėklelės, nuo suskinto žolyno iki jo išdžiovinimo, o kūrybai lieka tik keli žiemos mėnesiai…“, – pasakoja autorė. Gėlytes Laima ir pati augina, ir po gražias Merkinės kalvas bei pievas vasaromis rankioja.

Pati Laimutė – ne tik kūrėja, bet  ir botanikė, ir gėlininkė, puikiai žinanti, kada gėlę nuskinti ir kaip išdžiovinti. Ji – ir talentinga pedagogė, dirbinių iš šiaudų kūrimo paslaptis perteikianti Varėnos verslo ir technologijos mokyklos mokiniams ir jaunimui, kurį suburia vasarą Merkinėje.

Laimutė Saviščevienė Lietuvoje yra žinoma tautodailininkė. 2010 m. ji yra gavusi Lietuvos tautinio paveldo sertifikatą  pynimui,  žvakių liejimui ir tradicinių amatų mokymui. Ji dažnai dalyvauja įvairiose parodose ne tik mūsų šalyje, bet ir užsienyje, ir yra pelniusi ne vieną apdovanojimą.

„Dalyvavimas šioje pasaulinėje turizmo parodoje man – didelė patirtis, nes pamačiau, kaip galima pristatyti savo šalį ir tai, ką joje turime unikalaus ir gražiausio. Todėl tai, ką mūsų protėviai mokėjo ir mums perdavė,  reikia su ypatinga meile puoselėti ir perduoti savo vaikams“, -sako talentinga ir darbšti tautodailininkė.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė