Parodoje „Aukštaitijos dailė. Perpetum mobile“ ir politiniai potėpiai (0)

G.Augučio pav.

G.Augučio pav.

Lapkričio 7–25 dienomis Panevėžio miesto dailės galerijoje eksponuojama paroda „Aukštaitijos dailė. Perpetuma mobile“, kur savo darbus pristato profesionalūs menininkai ne tik iš Panevėžio, bet ir iš Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio bei kitų rajonų.

Lotyniškai „perpetuum mobile“ – „amžinai judantis“. Tai – pažodinis vertimas. Tačiau išgirdę tą žodžių junginį, dažniausiai suprantame, kad kalbama apie amžinąjį variklį, t.y. tokį mechanizmą, kuris be jokio energijos šaltinio nuolatos pats juda ir dar gali ką nors judinti. Būtent tokia yra „Aukštaitijos dailė“, išjudinanti dailininkus tiek Panevėžyje, tiek regione.

Tai tęstinis projektas, sulaukiantis didžiulio lankytojų susidomėjimo. Dailės galerijoje vykstančiose parodose profesionalūs menininkai eksponuoja įvairių dailės žanrų kūrinius, pristatydami savo kūrybą ir supažindindami su Aukštaitijos dailės panorama. Panevėžio miesto dailės galerija jau yra surengusi parodas „Šiuolaikinė Aukštaitijos dailė“, „Aukštaitijos dailė. Langas“. „Aukštaitijos dailė. Talismanas“, „Aukštaitijos dailė. Ženklai“.

Šiemetinė „Perpetuum mobile“ stebina savo autorių skaičiumi. Tai didžiausio dailininkų susidomėjimo sulaukusi šio projekto paroda. Panevėžio miesto dailės galerijoje savo kūrybą eksponuoja 56 dailininkai. Gausiausiai dalyvauja panevėžiečiai – 39 autoriai. Dar čia savo kūrinius rodo 7 Pasvalio, 2 Biržų, 4 Rokiškio, 3 Kupiškio menininkai. Vieni kruopščiai atrinko pastarojo meto darbus, kiti specialiai kūrė šiai parodai.

Paroda įdomi savo įvairove: skirtingo braižo autoriai, žanrų gausa. Tarsi veidrodis ji atspindi Aukštaitijos dailės peizažą su visomis vingrybėmis: kalnais ir nuokalnėmis, brandžiais ąžuolais ir jaunuolynais. Lankytojai pamatys ir gerai žinomų dailininkų, ir jaunimo kūrinius.

Dailės galerijoje rodoma tapyba, grafika, keramika, skulptūra, fotografija, instaliacija, tekstilė, meninis stiklas. Įdomu susipažinti ir su palyginti retais žanrais mūsų mieste- skaitmenine tapyba ir performansu, kuris gyvai vyks parodos atidarymo metu ir bus užfiksuotas videofilme.

„Šis projektas yra labai svarbus ir aktualus, nes paroda vienija, suburia visus Aukštaitijoje gyvenančius  ir kuriančius profesionalius dailininkus. Kiekvienam svarbu pamatyti savo kūrinį viso Aukštaitijos  meno spektro kontekste. Ypač mažesniuose miestuose  gyvenantiems menininkams ši paroda būna stimulas atsiskleisti. Norisi, kad paroda „Aukštaitijos dailė. Perpetuum mobile“ visiems – ir dalyviams, ir lankytojams keltų ūpą“, – sako Panevėžio miesto dailės galerijos direktorė, projekto vadovė Jolanta Lebednykienė.

Parodoje neišvengta ir politinio potėpio – vienas labiausiai traukiančių akį paveikslų – rokiškėno dailininko Arūno Augučio darbas, kuriame pusiau žmogumi, pusiau zebru pavaizduotas premjeras Andrius Kubilius sveikinasi su minotauru.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė