V.Tomaševskis lieka Europos parlamente. LLRA kelia sąlygas (video) (0)

V.Tomaševskis | K.Cachovskio nuotr., DELFI

V.Tomaševskis | K.Cachovskio nuotr., DELFI

Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) ketvirtadienį oficialiai nutarė dar nesijungti prie naujos valdančiosios daugumos Seime. LLRA lyderis Valdemaras Tomaševskis nutarė naujos kadencijos Seime nelikti ir toliau dirbti Europos parlamente.

Apie tai po partijos vadovybės posėdžio pranešė pats V. Tomaševskis. Jis informavo, kad lieka Briuselyje, o jo vietą Seime užims Rusų aljanso lyderė Irina Rozova. Tuo tarpu jungimosi prie koalicijos lenkai neapsvarstė, mat esą dar negavo koalicijos sutarties teksto.

„Šiandien mes priėmėme sprendimą, kad aš liksiu dirbti Europos Parlamente, o vieta Seime atiteks I. Rozovai, mūsų partneriams, su kuriais kartu dalyvavome rinkimuose. Dėl kito klausimo – dėl politinės situacijos – mes šiandien nepriėmėme jokio sprendimo. Kadangi iki posėdžio pradžios negavome sutarties projekto. (…) Gal vakare gausim, tada analizuosim“, – žurnalistams sakė V. Tomaševskis.

Anot jo, sutarties projektą LLRA atsiųsti turėjo socdemas Juozas Olekas, tačiau jis kažkodėl to nepadarė.

V. Tomaševskis taip pat priminė, kad LLRA siūloma Energetikos ministerija nėra tarp tų keturių ministerijų, kurias ši politinė jėga laiko prioritetinėmis.

„Mūsų atstovai gali užimti bet kokį postą. Bet šiandien dar anksti kalbėti apie postus. (…) Mus domina, kaip aš sakiau dar pavasarį, keturios ministerijos. Tai Ūkio, Žemės ūkio, Susisiekimo ir Švietimo. Šita (Energetikos – DELFI) ministerija nebuvo mūsų sąraše“, – neslėpė LLRA lyderis.

Politiko nuomone, Energetikos ministerijos galėtų apskritai nebelikti – naikinant Andriaus Kubiliaus Vyriausybės reformą, ją būtų galima prijungti prie Ūkio ministerijos, nuo kurios buvo atskirta prieš beveik ketverius metus.

„Manau, kad jungimas būtų geras sprendimas“, – sakė V. Tomaševskis.

Nori dviejų ministerijų arba 5-6 viceministrų

LLRA frakcija gali dirbti ir opozicijoje. Tokią nuostatą V. Tomaševskis kartoja jau ne pirmą kartą, vykstant deryboms dėl įsiliejimo į naują valdančiąją daugumą.

„Mes nebijome dirbti ir opozicijoje. Ir apie tai ne vieną kartą ir pasakėme. (…) Dėl ministerijų mums nepavyko susitarti. Aš manau, kad yra tam laiko. Jeigu partneriai norės – tai mes atviri. Jeigu jie dels – tai mes irgi neskubame. (…) Jeigu nepavyks susitarti, tai, aišku, dirbsime opozicijoje“, – sakė LLRA pirmininkas.

Jis užsiminė, kad LLRA nebereikalauja tokių pat pozicijų, kokias gauna „tvarkiečiai“, tačiau sąlygos vis vien turėtų „būti panašios“.

„Arba du portfeliai, arba 5-6 viceministrų portfeliai“, – įvardijo V. Tomaševskis.

„Šitame etape esame patenkinti, o kas bus rytoj – mes to negalime šiandien pasakyti“, – komentuodamas derybas dėl koalicijos formavimo pridūrė LLRA lyderis.

Anot jo, be partijos tarybos sprendimo LLRA negalės penktadienį pasirašyti koalicijos sutarties. Ar bus rengiamas neplanuotas tarybos posėdis – politikas kol kas neprognozuoja, bet tokios galimybės ir neatmeta.

Valdančiąją koaliciją sudarys Lietuvos socialdemokratų partija, Darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“ bei LLRA. Anksčiau LLRA reikalavo tokių pat sąlygų, kokiomis į koaliciją pakviesti „tvarkiečiai“, t.y. dviejų ministro portfelių. Tačiau LLRA besiformuojanti dauguma siūlo tik vieną – veikiausiai Energetikos ministerija. V. Tomaševskis jau atskleidė, kad energetikos ministru gali tapti Jaroslavas Neverovičius, Lietuvos ir Lenkijos elektros tiltą įgyvendinančios bendrovės „LitPol Link“ valdybos pirmininkas.

httpv://youtu.be/mSlccEuvDmQ

Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai ir valdžios pasiskirstymas be komentarų

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė