Socialdemokratai kreipiasi į Generalinę prokuratūrą dėl galimai neteisėtai sudarytų VAE sutarčių perkant viešąsias paslaugas (0)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija kreipiasi į Generalinę prokuratūrą, kad būtų iškeltas asmeninės atsakomybės klausimas už neteisėtai sudarytas milijonines bendrovės Visagino atominė elektrinė (VAE) sutartis perkant viešąsias paslaugas, skelbiama LSDP pranešime.

Dar šių metų liepą LSDP frakcija, turėdama informacijos, kad VAE be konkurso perka viešąsias paslaugas, o valstybė dėl to gali patirti nuostolių, kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT), Valstybės kontrolę bei Generalinę prokuratūrą, kad būtų iširta, ar nepažeidžiamas Viešųjų pirkimų įstatymas ir viešasis interesas.

Atlikusi tyrimą VPT išvadose skelbia, jog papildomų teisinių paslaugų, verslo konsultavimo ir finansinio patarėjo paslaugų, žiniasklaidos planavimo, taip pat integruotos komunikacijos ir žiniasklaidos planavimo paslaugų viešuosius pirkimus 2011-2012 m. VAE vykdė neteisėtai, pasirinkusi pirkimo būdą – neskelbiamas derybas. Už šias paslaugas VAE paklojo beveik 30 mln. litų.

„Viešųjų ryšių agentūrai „BVRG“ už informavimo paslaugas iš pradžių sumokėta 300 tūkst. litų, tačiau po sprendimo rinkti parašus dėl referendumo, VAE sumanė per visuomenės informavimo priemones formuoti Lietuvos gyventojų nuomonę ir su viešųjų ryšių agentūra skubiai pasirašė dar vieną sutartį. Lietuvos gyventojams įkalti į galvą, kad Visagino atominė jėgainė yra būtina – bendrovė nepagailėjo 1,2 mln. litų. Agentūra pasirinkta be konkurso, nediskutuojant viešai, ar tos lėšos bus panaudotos efektyviai. Viešinimui mesti milijonai, prisidengiant juokingais argumentais – neva referendumo organizavimas grindžia poreikį ypatingai skubiai, neskelbiamų derybų būdu pirkti žiniasklaidos planavimo paslaugas“, – sako parlamentaras, LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Visuomenės nuomonę pakreipti reikiama linkme negailima milijonų, nepaisant tos pačios visuomenės interesų. Tačiau, pasak LSDP lyderio, mūsų valstybėje galioja Viešųjų pirkimų įstatyma, jis privalomas visiems. VPT išvadose teigiama, kad VAE neteisėtai sudarytas sutartis ir su viešųjų ryšių agentūra, ir su tarptautine advokatų kontora „Herbet Smith“, ir su Didžiosios Britanijos investicijų banku „N M Rothschild & Sons Limited“ turėtų nutraukti.

„Tačiau nuostoliai jau padaryti, VPT skelbia, kad VAE pažeidė skaidrumo principus, todėl mes kreipiamės į Generalinę prokuratūrą, kad atsakomybę prisiimtų konkretūs asmenys, dėl kurių sprendimų valstybė galėjo patirti nuostolių“, – sako LSDP lyderis A. Butkevičius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė