G.Songaila prašo KT paaiškinti ar Seimas pasielgė teisingai (0)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Lapkričio 15 d. Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila, atstovavęs Seimą Konstituciniame Teisme nagrinėjant prezidentės ir Seimo paklausimus dėl rinkimų rezultatų nustatymo, vėl kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT) prašydamas paaiškinti, ar Seimo nariai pasielgė teisingai priimdami sprendimus tiktai dėl duagiamandatės ir vienmandatės Biržų-Kupiškio apygardos, bet nepriėmę jokių sprendimų dėl kitų penkių vienmandačių apygardų (Šilutės-Pagėgių, Vilniaus-Trakų, Kaišiadorių-Elektrėnų, Širvintų-Vilniaus, Jurbarko) nors KT dėl jų buvo pateikęs savo išvadą.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 105 straipsnio 3 dalis ir Seimo rinkimų įstatymo 95 straipsnis nustato, kad galutinį sprendimą dėl  pateikto paklausimo KT turi priimti Seimas.Lapkričio 14 d. Seimo posėdyje G.Songaila ragino Seimą priimti galutinį sprendimą ir dėl 5-ių minėtų apygardų dėl kurių Seimas buvo kreipęsis į KT, tačiau liko neišgirstas.

Seimas lapkričio 14 d. pritarė tik KT išvadai, kad trys Darbo partijos (DP) atstovai Jonas Pinskus, Živilė Pinskuvienė ir Jolanta Gaudutienė, kurių naudai galėjo būti perkami balsai, nebus laikomi išrinktais Seimo nariais, o vietoje jų į Seima išrinktais buvo patvirtinti kiti trys DP nariai: Vilija Filipovičienė, Gediminas Jakavonis ir Larisa Dmitrijeva. Rinkimų rezultatus Biržų-Kupiškio apygardoje Seimas paskelbė negaliojančiais. Dėl kitų 5-ių vienmandačių apygardų Seimas nebalsavo.

Lapkričio 14 d. G.Songaila yra jau išsiuntęs paklausimą KT  kuriame prašpo paaiškinti ar KT išvada reiškia, kad Seimo rinkimų rezultatai daugiamandatėje rinkimų apygardoje buvo nustatyti daugiau kaip vieno mandato tikslumu.

Lapkričio 13 d. G.Songaila kaip Seimo atstovas Seimo rinkimų byloje  KT taip pat prašė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkui Zenonui Vaigauskui skirti baudą dėl to, kad jis nepateikė KT posėdžių protokolų tų apygardų, kuriose buvo nustatyti balsų pirkimo atvejai bei nepateikė turimos informacijos dėl penkių Darbo partijos kandidatų Vilniaus-Trakų apygardoje identiško reitingavo įvairiose apylinkėse.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė