EDOX dokumentinių filmų šventės programa (0)

Filmo „Prieš parskrendant į žemę“ kadras

Filmo „Prieš parskrendant į žemę“ kadras

Lapkričio 22–25 dienomis šių metų Lietuvos kultūros sostinėje Anykščiuose įvyks jau ketvirtus metus iš eilės rengiama pripažintų dokumentinių filmų šventė EDOX. Šioje šventėje žiūrovams bus pristatyti Amsterdamo kino festivalio (IDFA), vieno didžiausių ir reikšmingiausių dokumentikos festivalių pasaulyje, nugalėtojai iš įvairių Europos šalių, o taip pat – naujausi lietuviškos dokumentikos pavyzdžiai, pelnę tarptautinius apdovanojimus. Daugumoje seansų dalyvaus jų autoriai arba kūrybinių grupių nariai. Be filmų peržiūrų ir susitikimų su kūrėjais žiūrovai taip pat bus pakviesti sudalyvauti muzikinėse dirbtuvėse, susipažinti su žolininkystės paslaptimis ir aplankyti kelias parodas. EDOX dokumentinių filmų šventė vyks Anykščių koplyčioje. Festivalį organizuoja Arūno Matelio kūrybinė grupė „Nominum“.

PROGRAMA

LAPKRIČIO 22 D., KETVIRTADIENIS

17.30 Atidarymas
17.45 Jaunųjų kino menininkų programa
18.00 Premjera. „Alaus šalis“ (2011 m., Vokietija, rež. Matas Svytvudas (Matt Sweetwood), 87 min.). Nuotaikinga amerikiečių režisieriaus kelionė po Vokietijos regionus bandant perprasti įvairiaspalvę alaus šalies kultūrą. Dalyvaus filmo režisierius.

LAPKRIČIO 23 D., PENKTADIENIS

14.00 Mokymai „Kaip kuriamas kinas?“. Programą pristatys režisierius Algimantas Puipa bei 3 LMTA studentai.
17.00 „Pamiršk tėtį“ (2008 m., Vokietija, rež. Matas Svytvudas ir Rikas Minichas (Rick Minnich), 84 min.).
Istorija apie vyrą, po nežymios autoavarijos visiškai praradusį atmintį. Praėjus šešiolikai metų, jo sūnus paima kamerą į rankas tam, kad išsiaiškintų, kodėl tėvo atmintis taip ir nebesugrįžo. Seanse dalyvaus filmo režisieriai.
19.00 Jaunųjų kino menininkų programa
19.15 „Raminas“ (2011 m., Lietuva, Latvija, Gruzija, rež. Audrius Stonys, 58 min.).
Žymus 75 metų gruzinų imtynininkas Raminas ruošiasi kovai su stipriausia savo varžove – Vienatve – ir išsiruošia į Gruzijos kaimelį ieškoti kitados karštai mylėtos merginos. Dalyvaus latvių prodiuseris Uldis Cekulis.
20.45 Kino naktis

LAPKRIČIO 24 D., ŠEŠTADIENIS

13.00 „Džembė meistras“ (1991 m., Prancūzija, rež. Laurent Chevallier, 65 min.).
Filmas apie vieną talentingiausių afrikietiškų būgnų, vadinamų djembe, meistrų Mamadi Keitą (Mamady Keit) ir jo kelionę į tėvynę Gvinėją, kurioje jis išmoko šio amato. Po seanso – nemokamos kūrybinės grojimo djeme dirbtuvės su DRUM FEVER.
14.45 Jaunųjų kino menininkų programa
15.00 „Kirpėjai“ (2001 m., Suomija, rež. Mervis Jukonenas (Mervi Junkkonen), 12 min.).
Dviejų daugiau nei pusę savo gyvenimo kirpėjais dirbančių vyrų darbo diena.
15.20 „UB Lama“ (2011 m., Lietuva, rež. Eglė Vertelytė, 52 min.). Egzotiškas pasakojimas apie jurtoje Mongolijoje gyvenantį išdykusį dvylikametį mongolų berniuką Galaa, ketinantį tapti budistų vienuoliu.
16.30 „Ponas Behrmanas – gyvenimas, svajonės ir mirtis (1996 m., Vokietija, rež. Andreasas Foigtas (Andreas Voigt), 45 min.). Spalvinga Latvijos žydo Džosefo Behrmano gyvenimo istorija, kurios herojui teko ir tarnauti Gestapui, ir vaidinti kine, ir dirbti Amerikos slaptosioms tarnyboms. Seanse dalyvaus režisierius.
17.45 „Mano močiutės namas“ (2005 m., Ispanija, rež. Adanas Aliaga (Adán Aliaga), 80 min.).
Problematiška septyniasdešimt penkerių metų močiutės ir jos šešerių metų anūkės gyvenimo viename name istorija.

LAPKRIČIO 25 D., SEKMADIENIS

12.30 „Prieš parskrendant į žemę“ (2005 m., Vokietija, Lietuva, rež. Arūnas Matelis, 52 min.). Jautrus ir subtilus pasakojimas apie sunkia liga sergančius vaikus ir jų troškimą pasveikti. Seansas skirtas labdarai.
13.30 „Fotografas“ (1998 m., Lenkija, rež. Dariušas Jablonskis (Dariusz Jablonski), 52 min.). Filmas susideda iš 400 spalvotų skaidrių, padarytų Lodzės gete nacio Volterio Geneveino iniciatyva. Skaidrės atskleidžia visai kitokią, nuo oficialių nacių dokumentų ženkliai besiskiriančią, geto istoriją.

UŽDARYMAS

14.30 „Žalumose“ (2011 m., Lietuva, rež. Ramunė Rakauskaitė, 45 min.).
Filmas, pasakojantis apie savitą, daugeliui svetimą ar net mistišką Lietuvos žolininkių veiklą. Dalyvaus filmo veikėja.
15.30 EDOX’12 LAUREATŲ PASKELBIMAS. APDOVANOJIMŲ CEREMONIJA.

Organizatoriai pasilieka teisę nežymiai keisti programą.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė