Vilniuje ir Kaune prasideda tarptautinė mokslinė konferencija „Maironis ir jo epocha“ (programa) (0)

Jonas Mačiulis-Maironis

Jonas Mačiulis-Maironis

Minėdamas poeto Jono Mačiulio-Maironio (1862–1932) 150-ųjų gimimo metinių sukaktį, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, bendradarbiaudamas su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU), rengia lietuvių nacionaliniam poetui skirtą tarptautinę mokslinę konferenciją „Maironis ir jo epocha“.

Lapkričio 15 dieną konferencija vyks Vilniuje, Taikomosios dailės muziejuje, o lapkričio 16 dieną – Kaune, VDU Teologijos fakultete.

Konferencijos pranešėjai siekia aktualizuoti poeto kūrybinį palikimą, aptarti Maironio kūrybos ir asmenybės vaidmenį lietuvių kultūros ir literatūros raidoje, literatūros kanono kristalizavimosi procese.

Savo įžvalgomis konferencijoje dalinsis žymūs lietuvių literatūros ir kultūros tyrinėtojai – profesoriai Viktorija Daujotytė-Pakerienė, Kęstutis Nastopka, Egidijus Aleksandravičius, Marijus Šidlauskas ir daug kitų. Taip pat dalyvaus Maironio tyrinėtojai iš užsienio, tarp jų – prof. Stefanas Kesleris (Stephan Kessler) ir prof. Radoslavas Okuličas-Kozarinas (Radoslaw Okulicz-Kozaryn).

Konferencijos programa

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė