Seimas panaikino Biržų-Kupiškio apygardos rinkimų rezultatus ir pakeitė Darbo partijos kandidatų eilę (0)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Lapkričio 14 d. Seimas panaikino rinkimų rezultatus Biržų-Kupiškio vienmandatėje apygardoje. Balsavimo rezultatai šioje apygardoje buvo panaikinti po Konstitucinio Teismo (KT) išvados.

Už rinkimų rezultatų panaikinimą šioje apygardoje balsavo 99 Seimo nariai, prieš – 3, susilaikė 3. Tuo būdu socialdemokratų partija naujai išrinktame Seime iki pakartotinų rinkimų turės vienu nariu mažiau. Biržų-Kupiškio vienmandatėje apygardoje pakartotini rinkimai turėtų būti surengti po pusės metų.

Šiandien Seimas pakartotinai svarstė KT išvadą dėl Darbo partijos vienamandatės apygardos kandidatų Jono Pinskaus, Živilės Pinskuvienės bei Jolantos Gaudutienės išbraukimo iš išrinktų Seimo narių sąrašo. Vadovaujantis KT išaiškinimų vietoj minėtų DP   narių į Seimą išrinktais būvo pripažinti: Vilija Filipovičienė, Gediminas Jakavonis ir Larisa Dmitrijeva.

Lapkričio 13 d. Seimas jau kartą balsavo už pritarimą šiai KT išvadai, tačiau jai nepritarė. Bet paaiškėjus, kad tokiu sprendimu Seimas buvo įvarytas į aklavietę nes nepriėmęs šio nutarimo tuo pačiu nepatvirtino ir galutinio į Seimą išrinktų narių sąrašo, socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius vakar vakare paskelbė, kad socialdemokratai vieningai balsavę prieš šį nutarimą esą buvo suklaidinti kažkokių teisininkų… Tuomet socialdemokratai lapkričio 14 d. rytą įregistravo naują nutarimo projektą kuriuo yra siūloma tvirtinti galutinį į Seimą išrinktų narių sąrašą be J. Pinskaus, Ž. Pinskuvienės, J.Gaudutienės.

Seimo narių Gintaro Songailos ir Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko Stasio Šedbaro pasiūlymu iš DP sąrašo buvo išbraukti taip pat ir į Seimą nepatekę V.Ždanovičius bei V. Gricius.

Už nutarimą balsavo 77 Seimo nariai, prieš – 11, susilaikė – Seimo narių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė