R.Ozolas. Pagiriamasis žodis Valdemarui Tomaševskiui (33)

Romualdas Ozolas | J.Vaiškūno nuotr.

Romualdas Ozolas | J.Vaiškūno nuotr.

Bravo, Valdemarai! Šaunuolis! Gražiai tu išdūrei maskolius, lenkiškai katalikiškai – nė vieno nepraleidai į Seimą! Apie litvinus nė nekalbu: kokie buvo, tokie ir bus – durniai. Ne tik tavo patronas už rubežiaus, bet ir mūsų ne vienas šiapus bus patenkintas: ten sugriežtins, čia sušvelnins savo dvigubas kalbeles, o tai tau labai pravers, supranti šitai gerai.

Kodėl reikalauji tik keturių ministerijų? O kas pataria nusileisti net iki dviejų? Ką tu veiksi be užsienio reikalų, švietimo, energetikos, finansų tik su kultūros ir dar kokia nors atlieka? Tarp tų tavo Seimo galvų, atrodo, yra ir pusgalvių, jei nesupranta, kad lenkui svarbiausia – principingumas? Laikykis, Valdemarai, ir laimėsi – juk matai, kad tavo korta auksinė! Viktoro komanda jau byra, Rolando dar neatsipeikėjo, neatgavo apetito, tai ką tie persidažę eldėdėpistai vieni darys, – grius į glėbį konservams ir leisis už nosies vedžiojami? Tik penkios ministerijos, Valdemarai, – i došč! A, taip, ir Seimo vicepirmininkas. To tak.

Pagalvok gerai, Valdemarai, kaip į tave žiūrės Varšuva, jeigu tu nesugebėsi laikytis kiečiau už savo tėvus donorus! Tiek pinigų injektuota, tiek akcijų surengta, tiek tarptautinės pagalbos sukelta, o tu čia klumpi ant atliekinės valdžiukės! Arba viskas, arba nieko! Viskas – tik laiko klausimas, ir tai ne tiek nuo Viktoro ar Rolando pareina – visi litvinų prekybos centrai ir turgūs jau pritutinti lenkiškos produkcijos, degalų rinką patikimai prižiūri baltai raudonas orlenas, nafta, dabar ir skalūno dujos irgi perimti, Lenkija tuoj koją įkels į Visaginą. Ką ji bedarys, ta amžinai besispyriojanti lietuviška ožka? Pagalvok! Neatvažiuos ji į mūsų neprigulmybės šventę?! O mes atvažiuosim. Ir važiuosim tol, kol litvinai švęs. Ir jie bus laimingi, jeigu sutiksim, kad Vilniaus gatvių pavadinimai būtų užrašyti dar ir lietuviškai.

Nepagalvok, Valdemarai, kad čia tave kas moko. Išmanai politikos meną geriau už bet kurį jėzuitą. Daug pagyrimo žodžių galima būtų pasakyti dėl tavo laikysenos švietimo klausimais, nors ir neišnaudojai visų Gintaro Steponavičiaus tau parodytų palankumo ženklų. Užtat kalbos inspektorių su visais jo inspektoriukais vienu mostu pavertei baimingai čirškiančių žvirblių pulkeliu dulkėse. Gerai, tak deržatj, kaip sako tavo pusbroliai rytiniai slavai.

Čia reikėtų kiek nukrypti nuo aukštų gaidų ir išreikšti nerimą. Nedidelį, bet vis dėlto. Neužsižaisk pernelyg su tais savo rusais, nebevažiuok tuo pačiu vežimu. Išmesk tu juos kaip nors taip humaniškai, kaip musę iš barščių – kad neprigertų, bet kad ir nuo grindų nebepakiltų. Litvinai, kad ir kokie baisūs mužikai, vis dėlto kartais gudrūs kaip žalčiai. O tie gerai atsimena tavo Visockio, Jankelevičiaus ir kitų pirmtakų Mostiškėse kurtą Raudonąją autonomiją – tuoj ims kliegti, kad Tomaševskis su penktąja Putino kolona čia naują Maskvos rezervatą tveria – bus sunkiau ir Briusely paramą organizuoti. Litvinai turi dar stipresnę alergiją rusams, jų atmetimo reakcija dar audringesnė, tai kol dar tavęs neperkando, kol tie varguoliai dar mano, kad Varšuvos elitas sau, o tu sau, pasisaugok, mokėk pažaisti, pakentėti. Toks tau patarimas. Su visa pagarba.

Galima būtų kalbėti ir kalbėti, seikėjant tau pagyrimus, tiesiog liaupses. Bet tu pats gerai žinai, ko esi vertas. O ko nežinai – sužinosi, laiko dar gražaus turi.

Nenusimink, net jeigu tektų likti opozicijoj. Ten taip pat daug būdų litvinus paimti už miego arterijų. Švelniai, bet kietai.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

33 komentarai

 1. Skaudu ir liūdna, bet labai teisingos mintys. Manau, kad mūsų laukia sunkūs laikai. Po kiekvienų rinkimų atsiranda vis daugiau ir daugiau problemų. Kas bus su mūsų Tėvyne, su mūsų Namais?

 2. sara:

  geras straipsniukas, nos signatarui lyg ir nedera tokius tekstus rašinėti… Kažkaip nesolidu, bet – dygu ir kandu, o pšechrevoms to ir reikia… Tiesa, jis susišaukia su šalia esančiu str. apie toleranciją.

 3. Rytas:

  Čia pirmiausia būsimasis seimūnas iš Lenkų akcijos Kviatkovskij sako, kad pasitvarkys taip, kad lietuvių kalbos egzamine lenkų mokyklose nebūtų reikalavimas, kad bent vienas autorius būtų lietuvis. Tai yra, kad lenkai egzaminą laikytų lietuvių kalba, bet autoriai būtų tik lenkai, prancūzai ir nebūtų kokio nors ten Maironio ar Donelaičio ir pan.

  http://www.znadwilii.lt/salon_polityczny/20121114/jozef-kwiatkowski

 4. Algis Dievų siųstas:

  Ozolas, ne lenkų vadeivai tai rašo, o mums, kad suprastume kokis pavojus tyko ateityje ir netolimoje, nereikia užsigauti už signataro parašytų žodžių, nes jis sako TIESĄ, o mums laikas būtų žmonės susivienyti ir valdžią paimti į mūsų tautos žmonių rankas ir turim jaustis savo tautos valstybėje, kad tai mes esam šeimininkai, o ne kažkokie tais oligarchai ar užsieniečiai, apsimetantys lietuviškais lenkais….

  • Ministr litvinov Tomaševski:

   Jak to tak, jak to tak Algis- angelus est summorum deorum , tai kur tave dievai siuntė, kad tautą vienitum o tu šiltam kambary bulvių pripampęs komentarus rašynėji ,pše prašum.O aš tau pasakysiu, kad jūs savo nelaisvės niekada nenutrenksit imsit Lietuvą tverti ir betverdami pančiuose savo dalį barsit.To tak. Wilno naše.O daba išgersiu živicos alaus.Primenu jau 21 metai neprigumybės praėjo, rusai davė 22.Ir toliau TOLERANCIJOS.

   • Algis Dievų siųstas:

    Ble bus jum tolerancijos, žiūrėkit, kad nepasikartotų Opšrūtų skerdynės su miškiniais kai atkeltus lenkus šaudė skerdė ir kitaip galabijo, nes jie skriaudė vietinius ūkinikus, dar yr gyvų liudinkų išlikusių aišku pasitaikė ir nekaltų lenkų ir gerų buvo, bet per netikėlius jūsų tautiečius nukentėjo ir nekalti jūsų tautiečiai, tad geraiu nešokit apie šūdą ir nerodykit savo tokio būdo, čia iš dainos vienos mūsų ” Šoka lenkas paie šūdą šitaip rodo savo būdą ” va taip 🙂

 5. zemaiciu zydas:

  iveike neviltis ir Ozola…:(

 6. suomis:

  Jo, tai tekstas litvinams. Tik ar jiems dašus?

 7. Irmantas:

  patiko … teisybę sako, B.Sruogos stiliumi 🙂

 8. kaunietis:

  Okas del to kaltas? AR ne zemkelnis su savo sutve konservu? 22 metus vis skalde, kirsino, plude lietuvi pries lietuvi. Va tada ir islindo lenko korta:(

 9. xxx:

  Man irgi patinka Tamoševskis. Sudarė koaliciją, o VRK pateikė kaip sąrašą. Su Vaigausku sutarė ir sugebėjo prastumti, kad 1 lenko balsas lygus 1,4 lietuvio balsui.

 10. Zmogelis:

  prisibalsavot už komunistus, Uspaschujį ir Paksoidus, tai ir turite ką pasėjote. O kas nėjo balsuoti, tai išvis urodai.

 11. Dar girdės Lvovas ir Vilnius mūsų kareivių žingsnius, - tokios buvo rėžiamos kalbos 11.11 Varšuvoje:

  Sveikinu visus susirinkusius nuo Ščecino iki Lvovo ir Vilniaus. Dar girdės Lvovas ir Vilnius mūsų kareivių žingsnius, – Lenkijos nepriklausomybės marše lapkričio 11 d. sako vienas iš mitingo vedėjų Arturas Zavišas.
  Maršo įrašas ČIA;
  http://www.youtube.com/watch?v=7boVFrfx2Kg

 12. Genta:

  DURNIAI LITVINAI PATYS APSILEIDO :DDD Gal čia tokia Landsbergio KONSERVATORIŲ politika 🙂 JUK ŠITIEK VIETŲ LAIMĖTI TUOSE RAJONUOSE BE BALSŲ PIRKIMO NEBUVO ĮMANOMA, BET GERB. VAIGAUSKAS NIEKO NEMATO TAME 🙂

 13. Mantas:

  Taip, lenkai gudresni ir tai reikia pripažinti :(. Saujelė lenkų laimėjo, nes nei konservatoriams, nei krikščionims nerūpi lietuvybė. Prisikimšo už žandų valdantieji, kaip žiurkėnai. Per žandus, bei pilvus nebemato. Pinigai ir garbės troškimas juos valdo. Išgyvensim ir pakilsim broliukai!

 14. Zmogelis:

  Rinkimai yra kiekvieno lietuvio pareiga, jeigu jis tikrai myli šalį. Ir virkavimai, neva nieko nepakeisi yra melas. Žinoma besmegeniai niekada nėjo ir neis balsuoti.
  O mes skuros nekeičiam, juk ne užkalnų nauji rinkimai: savivaldos, europarlamento t.t..

  • Algis Dievų siųstas:

   Jo yr pas mane tokių pažįstamų žmonių kuriems saku einam balsuoti,ar bent jau sugadinti biuletenį, o jie o kam eiti vis vien sako nepakeisim, čia taip jau iš vieno kaimo žmonės taip pažįstami mano kalba, tai ką norėti, kad nuo seno bažnyčia prigazdinusi mūsų tautą per vargus per skriaudas ir dabar jau dauguma mūsų tautos žmonių yr be vilties, kad imtūsi kovoti, nes jau nebemato šviesos, aišku nevisi tokie….

 15. Ona Voveriene:

  Kas tiesa, tai tiesa – pavyko okupantams lenkams ir rusams sunaikinti lietuvių tautą. Michailo Suslovo doktrina “Lietuva bus – tik be lietuvių” po šių Seimo rinkimų 100 procentų realizuota. Iš tikrųjų kaip tas beraštis lenkas rašo, lietuviai nuzombinti, nuteletabinti, sunaikinti. Kai žmogus netenka savo tapatybės ir balsuoja už okupantus – tai jau dugnas, pabaiga. Dar 12 000 lietuvių turime Lietuvoje. Tik tai – ką jie čia veiks? Ar lenks nugaras lenkams ir rusams? Prisimins lenkų baudžiavos laikus, kai lietuvis buvo vadinamas litevska bydlo. Nors…Žmogus be dvasinės savigarbos ir be šviesos, ir be Tėvynės jausmo, ir be pareigos ginti savo tėvynę – tai jau ne žmogus, o tik galvijas, nors ir aukščiausioje gyvūnų išsivystymo pakopoje. Vargas Tau, Lietuva, praradus savo vaikus. Jiems suniekšėjus ir protą pragėrus. Yra taip kaip yra. Tik mums, lietuviams nevalia pulti depresijon. Turime iš savo priešų mokytis. Tik jie apgaule, melu, sukčiavimu, veidmainiavimu, o mes turime išlikti lietuviais, su savo tikėjimo ir doros vertybėmis ir tiesa. Laimei dar turime Prezidentę, kuri nenusilenkė ir nesusitaikė su moralę ir dorą visiškai praradusiais nugalėtojais. Pagarbiai. Ona Voverienė, Vilnius, 2012.11.16.

  • beraštis lenkas:

   Eščio polša nesginela poka živi mi. Gerb. Onute, na negali beraštis rašyt , jau vien žodis beraštis nusako prasmę. Va, kad mažaraštis tai sutinku. Gal geriau gramatinės klaidos nei loginės.Jūs rašot, kad turime iš savo priešų rusų, lenkų mokytis. Išmoke kas mes tokie tapsime ,grobikais,užkariautojais,apgavikais ar. vagimis komunistais , parsidavėliais, išgamomis. Mums, gerbiama Onute, reikalinga mokytis iš LIETUVOS MILŽINŲ IŠ LIETUVOS PARTIZANŲ. Pagarbiai, beraštis lenkas .O gal ir ne lenkas ,to tak.

 16. Tęsėjas:

  Man atrodo, kad šioje diskusijoje, įskaitant ir straipsnio autorių, nei vieno tikro lietuvio! Tikras lietuvis blaivaus proto nepraranda ir kritišku momentu! Tikras lietuvis nei savo valstybės, nei savo tautos bei tautiečių, viešai ir dargi taip ciniškai, nesmerkia ir nešmeižia! Kaltinti (o gal ir girti?) reikia ne tuos kurie dabar atėjo į valdžią (ji yra TAUTOS išrinkta ir taškas!) bet tuos, kurie pastumėjo (ar tai ne konservai?) tautos daugumą balsuoti būtent taip!

 17. Jolė:

  Kiekvienas pagyros žodis V. T. yra priekaištas mums – lietuviams. Gerai, kad Ozolas dar turi jėgų tai pasakyti su jumoru kai daugelis lietuvių paspaudę uodegas tik stebi kaip Seime jau tvarkosi viktoriukas su panais, o buvę komunistai ant rytojaus atsipeikėja, “Kad taip nesitarėm”

 18. ugn:

  geriau pasamprotautu kodel Tautininkai nelaimejo ir padygliuotu juos normaliai, saziningai, pamokanciai. o cia sitas tauzijimas apie lenka tai isties neviltim atsiduoda, ironija pro pasleptas asaras…

  ne lenkai ir ne rusai juk kalti del musu bedu. tas aisku seniai, bet paieskoti priesu uzsienyje visada patogiau…

 19. Lenkai -yra didžiausi Lietuvos valstybės priešai ir tau turime suprasti,rusai -gal antroje eilėje..Lenkai paskaičiavus nutautino daugiausiai lietuvių,antri yra vokiečiai…Reikia reikalauti peržiūrėti kar.Bonos nubrėžtą Lietuvos -prūsijos sieną,nes iki 1641m nebuvo jokios sienos ir Prūsija lyg priklausė Lietuvai-ypač iki Įsručio/sūduva/….vokiečiai tuo metu buvo karinis vienetas-ne valstybė,bet pavaldus Lenkijai satelitinis darinys/a la želigovski/ ir Lenkija viena ranka juos siuntė pulti lietuvių/baltų/gyvenamas žemes,o kita kalbėjo apie draugystę su Lietuva….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė