Pristatyta knygą apie XX a. pirmos pusės lietuvių humorą (1)

Knygos viršelio ištrauka

Knygos viršelio ištrauka

Vilniuje pristatyta humoro antologija „Banginis prarijo lietuvį“. Aleksandro Ikamo sudarytoje knygoje surinkti straipsniai iš 1900–1940 metų lietuviškos spaudos.

Idėja sudaryti knygą „Banginis prarijo lietuvį: nepaprasti lietuvių nuotykiai 1900-1940 metais“ istorikui ir žurnalų „Iliustruotasis mokslas“ ir „Iliustruotoji istorija“ redaktoriui Aleksandrui Ikamui kilo senoje lietuviškoje spaudoje perskaičius tragikomišką žinutę.

„Ta žinutė buvo apie vieną apkūnią moterį, kuri 1932-ųjų metų pabaigoje nusprendė įlįsti į pečių pasikaitinti. Įlindo, bet atgal išlyst nesugebėjo, tam, kad ją ištraukti, reikėjo pečių ardyti. Ir kažkaip mane ji taip smarkiai užkabino, nusprendžiau skirti daugiau dėmesio panašių žinučių paieškai“, – sako knygos autorius Aleksandras Ikamas, o jį cituoja LRT televizijos naujienų tarnyba.

Šioje humoro antologijoje surinktos žinutės iš minėto laikotarpio lietuviškos nacionalinės ir regioninės spaudos. Jose rašoma apie įvairius kasdienio gyvenimo įvykius, netikėtus, linksmus, tragikomiškus nutikimus.

Minimi veikėjai yra neišgalvoti anuomet gyvenę įvairaus amžiaus, profesijos, socialinės padėties, tautybės asmenys. Jų patirti nuotykiai – ne lakios fantazijos vaisius, o nepramanytos gyvenimiškos istorijos, nors šiandien nemaža jų dalis galėtų būti pasakojamos kaip anekdotai. Knyga skirta humoro ir istorijos mėgėjams. Humoro, kuris yra originalus, neįžeidžiantis, subtilus, be keiksmažodžių ir „antrųjų galų“. Istorijos, kuri kalba ne apie legendinius didžiavyrius, bet apie paprastus žmones.

Knygoje nėra politikos (nei vidaus, nei užsienio), čia nekovojama dėl Lietuvos nepriklausomybės su išorės priešais, nevyksta rinkimai į Seimą, neaprašomos politinių partijų programos, nepriiminėjami įstatymai, nenagrinėjami opūs makroekonomikos klausimai ir apskritai nesprendžiami valstybinės reikšmės uždaviniai. Tokie dalykai šios knygos veikėjų iš esmės nedomina. Jų mintys sukasi apie įprastą kasdienį gyvenimą.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

1 komentaras

  1. Manau, kad:

    Lietuviai dabar, per rinkimus ir po jų, parodė, kad jie patys save sukiš banginiui (neįvardinsiu kokiam) į nasrus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė