Vilniuje svečiuosis vaikų literatūros autoriai iš Šiaurės šalių (3)

Sherrie Smith, Dreamstime.com nuotr.

Sherrie Smith, Dreamstime.com nuotr.

Lapkričio 13 d. 18 val. Vilniaus Universiteto Mažojoje auloje lankytojai kviečiami į susitikimą su išskirtiniais Šiaurės Šalių vaikų literatūros kūrėjais. Kasmetinis renginys susilaukia didelio literatūros mylėtojų dėmesio bei yra tapęs gražia kasmetine rudens tradicija – susitikimas su šiauriečių autoriais vyksta penktus metus iš eilės.

Renginio svečiai – keturi Šiaurės šalių rašytojai – Sesile Ikin (Cecilie Eken) iš Danijos, Sveinė Nyhus (Svein Nyhus) iš Norvegijos, Vivisa Hogrien (Vivica Sjögren) iš Švedijos ir Timu Parvela (Timo Parvela) iš Suomijos. Susitikimą ves literatūros tyrinėtojas, VU docentas, humanitarinių mokslų daktaras Kęstutis Urba.

Šiaurės šalis įprasta laikyti regionu, kur vaikų literatūra turi išskirtinai gilias tradicijas.

„Šiaurės šalių vaikų literatūra yra viena populiariausių literatūrų Lietuvoje ir greičiausiai tą populiarumą lemia artimas mentalitetas, pasaulėjauta ir vertybės, kūriniuose perteikiamas pasaulis mums lengvai atpažįstamas“, – sako Kęstutis Urba.

Literatūrologo teigimu, analizuojant vaikų literatūros skaitymo tendencijas, tokie Šiaurės šalių autoriai kaip Astrida Lindgren (Astrid Lindgren), Tuvė Jansonas (Tuvė Janson), Josteinas Garderis (Jostein Gaarder) ar Ulfas Starkas (Ulf Stark) Lietuvoje išlieka tarp skaitomiausių ilgus metus.

Susitikimą organizuoja Vilniaus Universiteto Skandinavistikos centras kartu su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje, Norvegijos, Danijos ir Švedijos ambasadomis Lietuvoje. Susitikimas vyks anglų kalba.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė