Nutarimas dėl galutinių Seimo rinkimų rezultatų daugiamandatėje apygardoje atmestas (2)

Seimas, 51 parlamentarui balsavus už, 29 – prieš ir 25 susilaikius, atmetė nutarimą “Dėl 2012 m. spalio 14 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų galutinių rezultatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje darbo partijos kandidatų sąraše“ (projektas Nr. XIP-4998). Šiuo teisės aktu buvo siūloma Seimui, vadovaujantis Konstitucijos 107 straipsnio 3 dalimi, Seimo rinkimų įstatymo 95 straipsnio 4 dalimi bei remiantis Konstitucinio Teismo 2012 m. lapkričio 10 d. išvada, išbraukti iš Darbo partijos kandidatų sąrašo tris politikus.

Nutarime buvo rašoma, kad nustatant Seimo rinkimuose daugiamandatėje rinkimų apygardoje galutines kandidatų į Seimo narius sąrašų eiles, galutinėje Darbo partijos kandidatų į Seimo narius sąrašo eilėje įrašius Živilę Pinskuvienę (Nr. 10), Jolantą Gaudutienę (Nr. 17), Joną Pinskų (Nr. 22), Vytautą Gricių (Nr. 35), Viačeslav Ždanovič (Nr. 48), buvo pažeista Seimo rinkimų įstatymo 51 straipsnio 1 dalis bei 90 straipsnis.  Kadangi kandidatai, kaip buvo rašoma nutarime, negali įgyti Seimo nario mandato, buvo siūloma išbraukti šiuos asmenis iš Darbo partijos kandidatų sąrašo ir patvirtinti šią naują Darbo partijos kandidatų į Seimo narius sąrašo eilę.

Nutarimu taip pat buvo siūloma pripažinti, kad Živilė Pinskuvienė, Jolanta Gaudutienė, Jonas Pinskus nėra išrinkti Seimo nariais daugiamandatėje rinkimų apygardoje, todėl vietoje jų išrinktais Seimo nariais buvo siūloma laikyti Viliją Filipovičienę, Gediminą Jakavonį ir Larisą Dmitrijevą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė