Nuo JAV siekia atsiskirti 25-ios valstijos (7)

Ketvirtadienį 2012 metų lapkričio 7 dieną, 15-os Amerikos Valstijų gyventojai įteikė peticiją JAV prezidento Barako Obamos administracijai dėl išstojimo iš Jungtinių Amerikos Valstijų siekiant sukurti savo nepriklausomas vyriausybes. Peticijoje Valstijos paprašė, kad Obamos administracija garantuotų taikų išėjimą iš Jungtinių Valstijų (sąjungos).

Baltieji rūmai savo tinklapyje įkūrė skyrių pavadinimu „Mes žmonės“ (Ang. „We the People“), kuriame leido žmonėms rašyti savo atsiliepimus. Šiame skyriuje ir buvo įteikta peticija.

JAV internetiniame tinklapyje „The Examiner“ rašoma: „Peticija buvo pateikta praėjus dienai po JAV prezidento Barako Obamos išrinkimo. Luiziana buvo pirmoji Valstija kuri pateikė peticiją praėjus dienai po peticijos atstovo Maiklo E. (Michael E.) (pavardė neskelbiama) iš Slaideli (Slidelli) miesto (Luiziana) išrinkimo, kuris paruošė peticiją.

Teksasas buvo antroji valstija, pateikusi peticiją Baltiesiems rūmams, po to kai buvo išrinktas atstovas Maika H. (Micah H.) (pavardė neskelbiama) iš Arlingtono miesto, Teksaso valstijos“.

Jei peticija surinks 25 000 tūkstančius parašų iki gruodžio 7 dienos, tuomet JAV Baltieji rūmai turės pateikti oficialų JAV prezidento B.Obamos atsakymą.

Pati peticija labai trumpa. Ją sudaro tik trys paragrafai. Dvejose paragrafuose cituojama „JAV Nepriklausomybės deklaracija“.

Teksaso valstijos peticijoje rašoma:

„JAV toliau išgyvena ekonominius sunkumus, kylančius iš federalinės valdžios nerūpestingumo reformuoti vietinį ir užsienio biudžetą. JAV piliečiai kenčia nuo reikšmingų piktnaudžiavimų jų teisėmis, tokių kaip „Nacionalinės Gynybos Įgaliojimo Įstatymas“ (National Defense Authorization Act – NDAA) NDAA, ir kitų. Atsižvelgiant į tai, kad Teksaso valstija palaiko subalansuotą biudžetą ir yra 15-ta didžiausia ekonomika pasaulyje, todėl Teksasui faktiškai galimas išstojimas iš sąjungos ir toks išstojimas galėtų apsaugoti jos (Teksaso valstijos) piliečių gyvenimo standartus ir apsaugoti jų teises ir laisves, pagal mūsų tėvų įkūrėjų tikrąsias idėjas ir įsitikinimus, kurie jau nebeatstovaujami (Jungtinių Vlastijų) federalinėje valdžioje.“

Pietinėje Luizianos valstijoje, Slaideli mieste, kuris pasižymi ypatingu konservatyvizmu, Šv. Tamono (St.Tammany) apygardoje, JAV kandidatas į prezidentus Mitas Romnis (Mitt Romney) surinko 84 710 balsų, kai tuo tarpu Obama gavo tik 25 723 balsų.

Didelį žmonių nepasitenkinimą sukėlė ir 2012 metų JAV prezidento Barako Obamos rinkimų balsų klastojimo atvejai. Panaši padėtis buvo ir 2004 metais, kuomet per JAV prezidento rinkimus būta daug balsų klastojimo atvejų.

Išstojimo iš JAV veiksmų ėmėsi šios valstijos: Luiziana, Teksasas, Montana, Šiaurės Dakota, Indiana, Misisipė, Kentukis, Šiaurės Karolina, Pietų Karolina, Alabama, Florida, Džordžija, Niudžersis, Koloradas, Oregonas, Oklahoma, Arizona, Arkanzasas, Misuris, Tennesis, Mičiganas, Niujorkas.

Pirmadienį, lapkričio 12 dieną peticiją pateikė jau 25 Amerikos Valstijos.

Luizianos valstijos peticija pirmadienį jau surinko daugiau kaip 25 000 parašų. Teksaso valstijos peticija – pirmadienį buvo surinkusi daugiau kaip 29 000 parašų, iš reikiamų 25 000.

Tikimasi, kad gali būti ir daugiau valstijų, kurios pateiks peticijas.

Tam, kad JAV prezidento Barako Obamos administracija pradėtų svarstymus dėl šių peticijų, jas per 30 dienų turi pasirašyti bent 25 tūkst. gyventojų.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė