Ekspedicijos „Misija Sibiras’12“ dalyviai pasidalins patirtais įspūdžiais Tuskulėnuose (0)

„Misija Sibiras'12“ | misijasibiras.lt nuotr.

Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse

Šį trečiadienį, lapkričio 14 dieną, 16 val. projektas „Misija Sibiras’12“ bus pristatytas Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse Koferencijų salėje (Žirmūnų g. 1F). Renginio metu susirinkusieji galės apžiūrėti ekspedicijos dalyvių įamžintas akimirkas ir išvysti vaizdo medžiagą.

Įveikti daugiau kaip 5 tūkst. kilometrų, dukart viršyti pradiniai lūkesčiai, atrasta ir aplankyta 11 lietuvių tremtinių kapinaičių, sutikti likimo smūgių nublokšti tautiečiai ir patirti išgyvenimai, 16-kai jaunų žmonių pakeitusi gyvenimus – ekspedicija „Misija Sibiras’12“ – prisistatys visuomenei.

Tradiciniame Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro organizuojamame renginių cikle, skirtame apžvelgti šių metų ekspedicijas į lietuvių tremties ir kalinimo vietas, bus pristatyta ir septintus metus organizuojamo projekto „Misija Sibiras“ dalyvių ekspedicija į Rusijos Federacijos Chakasijos Respubliką. Šią vasarą į tolimą kraštą vykusi komanda iš pirmų lūpų perteiks ten patirtą jaudulį, išgyventą prisilietus prie ypatingo tautos istorijos etapo.

„Nors kelionės tikslą pasieksime tik sutemus ir nežinome, net kur ir kaip apsistosime, bet aš jaučiuosi laimingas. Dabar galėsiu didžiuotis, kad padarėme viską negailėdami jėgų, kad lietuvių atminimas būtų įamžintas ir parsivežtume turtingus įspūdžius, kuriais galėsime dalintis susitikimų su visuomene metu”, – vienu sudėtingiausių ekspedicijos laikotarpiu savo dienoraštyje rašė jos dalyvis Kazimiras.

Septintus metus iš eilės sėkmingai vykstantį projektą organizuoja labdaros ir paramos fondas „Jauniems“. Nuo projekto vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė vienuolika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 90 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.

Beveik prieš tris mėnesius iš tolimosios Chakasijos sugrįžę projekto „Misija Sibiras‘12“ dalyviai pradėjo naują savo kelionę, kelionę po Lietuvą.

Pasikviesti dalyvius į mokyklą, universitetą, įmonę ar organizaciją galimybę turi kiekvienas norintis. Daugiau informacijos svetainėje.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Istorija, Kelionės, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė