„Tie-SOS!“ akcijos dalyviai kreipiasi į Seimo pirmininkę I.Degutienę dėl Garliavos mergaitės likimo (3)

„Tie-SOS!“. Alkas.lt nuotr.

„Tie-SOS!“. Alkas.lt nuotr.

Lapkričio 12 d. pilietinės akcijos „Tie-SOS!“ dalyviai paskelbė atvirą kreipimąsi į  Seimo pirmininkę Ireną Degutienę prašydami ją asmeniškai aplankyti nuo visuomenės izoliuotą Garliavos mergaitę ir pasirūpinti jos sveikata bei likimu. Visuomenininkai kviečia pasirašyti šį kreipimąsi visus norinčius ir ketina jį įteikti Seimo pirmininkei lapkričio 13 d.

Kreipimesi rašoma: „Kreipiamės į Jus kaip į moralinio jautrumo dar nepraradusią politikę ir raginame  pasirūpinti prieš pusmetį iš gimtųjų namų prievarta išvežtos Garliavos mergaitės sveikata bei likimu. Valstybė, kurios Seimui Jūs pastaruosius metus vadovavote, negali būti laikoma civilizuota, kai joje galimą seksualinę prievartą patyręs vaikas yra ne tik smurtu išplėšiamas iš gimtųjų namų, bet ir  pusę metų laikomas totalioje socialinėje izoliacijoje, neleidžiant su juo net telefonu ar internetususisiekti seneliams ir bendraamžiams, nesudarant galimybių žinomiems šalies vaikų gydytojamssusipažinti su jo sveikata.Tik nehumaniško ir nedemokratinio režimo valstybėje prievartą patyrusio vaiko likimas galėjo būtivaldžios paverstas „valstybės paslaptimi“. Manome, kad Jūs – motina, medikė, politikė – nesate abejinga nei valdžios savivalės auka tapusiamvaikui, nei nuo demokratijos principų tolstančiai Lietuvos valstybei“.

Seimo Pirmininke raginama atrasti laiko asmeniniam susitikimui su Garliavos mergaite ir „nuoširdžiai ir profesionaliai pasidomėti jos sveikata“ ir pranešti visuomenei, kokia yra jos dabartinė sveikatos būklė.

Taip pat prašoma, kad Seimo pirmininkė išsiaiškintų ir atsakytų piliečiams kodėl „smurtą patyręs vaikas jau pusmetį yra valdžios baudžiamas totalia socialine izoliacija, kas Lietuvos valstybėje už tokią vaiko izoliaciją yra asmeniškai atsakingas ir kas ją gali nutraukti?“

Skelbiame visą kreipimosi tekstą:

Pilietinės akcijos „Tie-SOS!“ dalyvių kreipimasis į LR Seimo pirmininkę I.Degutienę

Pritariantys šiam kreipimuisi, kviečiami siųsti laiškus su prierašu „Pritariu. Vardas Pavardė“ Aurelijai Babenskienei iki lapkričio 13 d. 9 val. ryto el. pašto adresu aurelijapost@gmail.com

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė