Pristatoma išsami Lietuvos dizaino ekspozicija Italijoje (0)

Indrė Klimaitė. Iš projekto „Typeontour“Lapkričio 9–11 d. Turine, Italijoje, vyksiančioje tarptautinėje dizaino mugėje „Operae“ bus pirmą kartą Italijoje pristatoma išsami ir kompleksiška Lietuvos dizaino ekspozicija.

Tris dienas miesto centre esančiame pastate „Cavallerizza Reale“ vyksiančioje dizaino parodoje bus pristatomi ir vyresniosios kartos, ir pačių jauniausiųjų Lietuvos dizainerių darbai. Išskirtinis dėmesys šioje mugėje pirmą kartą bus skiriamas Lietuvos grafiniam dizainui. Šioje parodoje bus galima pamatyti tokių Lietuvos dizainerių, kaip Rasos Baradinskienės, Mindaugo Žilionio, Lauros Klimaitės bei Indrės Klimaitės, Gedimino Lašo, Aušros Lisauskienės, Ingos Šulikovskos, Jono Liugailos ir Rūtos Ivaškevičiūtės, dailininkės Aušros Petroškienės, grupių „Baltos kandys“, „Etnodizainas“, „Mother Eleganza“, „PetPunk“, „PRIMPRIM studija“, „DADADA studija“ bei kt. dizainerių darbus.

Lietuviškoje ekspozicijoje, pavadintoje „Shaping Lithuania“, pristatomos ir naujausios Lietuvos dizaino tendencijos, ir jau pripažinimo sulaukę Lietuvos dizainerių darbai – plačiai išgarsėję „Baltų kandžių“ tekstiliniai produktai, grakštūs siurrealistiniai Lauros Giržadės šviestuvai, Mindaugo Žilionio unikalios konstrukcijos baldai, Rasos Baradinskienės subkultūriniai „remade’ai“, „EtnoDesign“ etnografiniai motyvai ir kiti pavyzdžiai. Žvelgdamas platesniu žvilgsniu lankytojas matys, kad kolekciją vienija jautrumas medžiagai, taktilinėms savybėms, mažojo daikto romantika ir šiluma.

Kasmet Turine (Italija) rengiama dizaino mugė „Operae“ yra skirta „paties padarytam“ (self-made) bei „paties pateikiamam“ (self-produced) dizainui. Nuo šių metų mugėje pristatomas ir grafinis dizainas. Mugėje akcentuojamos galimybės susitikti, patyrinėti rinkos poreikius, atrasti savo užsakovą: organizatorių idėja yra suburti į vieną vietą paklausą ir pasiūlą. Mugė vilioja ne tik dizaino objektais. Greta ekspozicijų organizuojami seminarai, diskusijos ir pristatymai, įtrauksiantys dalyvius į gyvus debatus apie rankų darbo dizaino atradimus ir problemas.

Lietuvos dizaino pristatymą tarptautinėje Turino dizaino mugėje „Operae“ organizuoja Lietuvos Respublikos ambasada Italijoje, bendradarbiaudama su Tarptautinių kultūros programų centru ir Lietuvos grafinio dizaino asociacija.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė