Panevėžio muziejuje atidaroma karpinių paroda „Mano Lietuva“ (0)

Odetos Tumėnaitės Bražėnienės karpinys

Odetos Tumėnaitės Bražėnienės karpinys

Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejuje lapkričio 9 d. (penktadienį) 15 val. atidaroma Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės karpinių ir linoraižinių paroda MANO LIETUVA. Parodos atidaryme dalyvaus darbų autorė ir Vyžuonų vokalinis ansamblis „Versmė“.

Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė iš profesinio pašaukimo – pedagogė, iš sielos atliepimo – menininkė ir poetė, tautodailininkė, karpinių bei linoraižinių ir margučių meistrė, grafikė. Rokiškio krašto dukra jau ketvirtį amžiaus gyvena Utenoje. Dar studijų universitete laikais paviliojęs karpinių menas iš pomėgio tapo saviraiška – karpinių miniatiūromis, teminiais ciklais, atvirukais, ekslibrisais, knygų iliustracijomis. Kūrybinė patirtis sudėta į albumą „Karpiniai“ ir knygą „Mokomės karpyti“.

Karpytoja mėgsta sakralines ir siužetines temas. Žmonių figūros gražiai komponuojamos ir apipinamos augalų motyvais bei neįmantria lietuvių liaudies menui būdinga ornamentika. Autorės karpinys ,,Mano Lietuva“, skirtas Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimui, įrašytas į Lietuvos rekordų knygą. Paveikslo plotas 4,6305 m2 : ilgis – 22,05 m, aukštis – 25 cm.

Jau keliolika metų Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė vadovauja Utenos rajono tautodailininkams. Menininkė yra 2007 m. respublikinės parodos-konkurso „Aukso vainikas“ laureatė, 2009 m. apdovanota Lietuvos kultūros ministerijos premija už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą.

Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės karpinių ir linoraižinių paroda MANO LIETUVA Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejuje (Respublikos g. 17) veiks iki 2013 metų kovo 2 dienos.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė