Laisvės premija paskirta kovotojui už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises A.Terleckui (12)

Antanas Terleckas |  S.Venskaus nuotr.

Antanas Terleckas | S.Venskaus nuotr.

Seimas, vadovaudamasis Laisvės premijos įstatymu ir Laisvės premijų komisijos sprendimu, nutarė 2012 metų Laisvės premiją paskirti kovotojui už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises, aktyviam Lietuvos neginkluoto pasipriešinimo dalyviui, politiniam kaliniui, Lietuvos laisvės lygos įkūrėjui ir vadovui, „45-ių pabaltijiečių memorandumo“ iniciatoriui, pogrindinės spaudos leidėjui Antanui Terleckui.

Už Seimo nutarimą  balsavo 64 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikiusių parlamentarų nebuvo.

Pasak Seimo nario, Laisvės premijų komisijos pirmininko Petro Auštrevičiaus, A. Terleckas yra ilgalaikės sunkios, bet tikrai nebeprasmės kovos už Lietuvos laisvę simbolis ir gyvoji pamoka jaunimui. „Manau, kad priimdami šį sprendimą, mes tik pateisinsime tuos lūkesčius, kuriuos turėjo daugelis Lietuvos kartų, matydami mūsų šalį laisvą, nepriklausomą, ir A. Terleckas yra visų šių darbų bendražygis ir žmogus vertas visokeriopos pagarbos“, – Seimo posėdyje pristatydamas pretendentą sakė Laisvės premijų komisijos pirmininkas. Kaip tvirtino P. Auštrevičius, A. Terlecko kandidatūrą parėmė Lietuvos žmogaus teisių asociacija, Lietuvos edukologijos universitetas, Nepriklausomybės akto signatarų klubas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras ir kt.

2012 metų  Laisvės premija Antanui Terleckui bus įteikta Laisvės gynėjų dieną – 2013 m. sausio 13-ąją.

2011 m. rugsėjo 15 d. Laisvės premijos įstatymu įsteigta Laisvės premija siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

Pirmąją – 2011-ųjų – premiją gavo Rusijos kovotojas už laisvę ir demokratiją Sergejus Kovaliovas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė