Išleistas mūsų krašto kultūrinį išskirtinumą pristatantis kalendorius „Kuršių kostiumas I–XIV a.“ (12)

Kalendoriaus viršelis

Kalendoriaus viršelis

Tęsdamas tautinių ir archeologinių kostiumų kalendorių seriją, Lietuvos liaudies kultūros centras išleido 2013–2014 m. kalendorių, kuriame atspindėta atkurtų I–XVI a. Kuršių genties kostiumų kolekcija.

Geležies amžiaus, romėniškosios, vikingų bei viduramžių epochos nešioseną atskleidžianti tipinių kostiumų kolekcija atkurta remiantis Vakarų Lietuvos archeologiniais tyrimais, istoriniais duomenimis ir Europos ikonografija. Lyginant tekstilės lopinėlius, mokslininkų surinktus iš visos Lietuvos archeologinių paminklų teritorijos, pastebėtas spalvų ir tekstūros (audimo, juostų vijimo technikos), drabužių kirpimo ir konstravimo bendrumas ne tik Lietuvos, bet ir Europos aprangoje. Tai palengvino atkurti audinių gamybą, kirpimą bei fasoną, dėl to atsirado galimybė parodyti ne tik atskiro priešistorinio laikotarpio stilistiką, bet ir atsekti dėvėjimo kaitą.

Kalendoriaus sudarytojos – archeologė Daiva Steponavičienė, dizainerė tekstilininkė Danutė Keturakienė. Kolekcijos kostiumų autentiškumą perteikia išraiškingos Artūro Moisiejenkos fotografijos.

Šis Lietuvos kultūros savastį ir nacionalinį išskirtinumą pristatantis lietuvių ir anglų kalbomis išleistas meninis kalendorius galėtų būti puiki dovana artėjančių švenčių proga.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

12 komentarų

 1. Algis Dievų siūstas:

  O kur galima būtų įsigyti šį nuostabų kalendorių?

  • nesvarbu:

   Kaune, centriniame knygyne, nugirdau, kad netrukus turėtų pasirodyti.

  • Kasandra:

   Nežinau, kur įsigyti kalendorių. Man irgi jo norėtųsi. Ir į užsienį siųsčiau Kalėdų proga. Gal LKC turi. Bet man iki jo baisiai toli. Norėtųsi kalendorių knygynuose rasti. Gal taip ir bus.
   Atleiskit, mane labai glumina Jūsų “vardas”. Kokią funkciją atlieka klaida? Jei jokios, prašyčiau koreguoti.
   Lietuvių kalbos gramatika moko: rašome siųsti, nes siuntė. Atitinkamai Jūsų varde turėtų būti ų – Dievų siųstas. Tikiuosi, nebus sunku pataisyti. Ačiū.

 2. Šiandienininės masiškai vyriškai KELNĖTOSIOS LT mergos, pamačiusiosios tokį kaliendorių, turėtų slėptis.

 3. Algis Dievų siųstas:

  ačių už klaidų pamatymą, kadangi manam gyvenime dabar toks jau nemažas tarpsnis, kai rašybos beveik nenaudoju, tai primirštamos ir taisyklės 🙂

 4. Algis Dievų siųstas:

  Praeitais metais, su tautinio kostiumo modeliais kalendorių buvo galima įsigyti Lietuvos Liaudies Kultūros Centre, tai gal ir šymet ten pat pat eis įsigyti.?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė