Baltijos Asamblėjos mokslo premija įteikiama Lietuvos fizikui A.P.Piskarskui (0)

Algis Petras Piskarskas | lma.lt nuotr.

Algis Petras Piskarskas | lma.lt nuotr.

Lapkričio 9 d., 20 val. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose (Katedros a. 4) įvyks Baltijos Asamblėjos apdovanojimų įteikimo ceremonija (įėjimas su kvietimais).

Šiais metais Baltijos Asamblėjos tarptautinės apdovanojimų komisijos sprendimu Baltijos Asamblėjos mokslo premija bus įteikta Lietuvos fizikui akademikui prof. habil. dr. Algiui Petrui Piskarskui už tyrimus lazerių ir netiesinės optikos srityse.

Prof. A. P. Piskarskas – lazerių fizikos pradininkas Lietuvoje. Nuo 1978 m. jis vadovauja Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Kvantinės elektronikos katedrai ir 1983 m. universitete įkurtam Lazerinių tyrimų centrui. Už ypač svarų indėlį tyrinėjant parametrinės šviesos generacijos reiškinį 2001 m. mokslininkui paskirta prestižinė Europos fizikų draugijos premija. Daugiau kaip 700 mokslinių straipsnių, pranešimų ir kitų mokslinių publikacijų autorius bei bendraautoris A. P. Piskarskas yra Lazerių ir šviesos mokslo ir technologijų asociacijos prezidentas.

Baltijos Asamblėjos apdovanojimų įteikimo ceremonijos metu literatūros premija bus įteikta Latvijos rašytojui ir žurnalistui Aivarui Klaviui už romanų ciklą „Anapus vartų“, meno premija – Estijos menininkų grupei „Visible Soliutions LLC“ už inovacijas šiuolaikiniame mene.

Lapkričio 8-9 dienomis Seimo rūmuose įvyks 31-oji Baltijos Asamblėjos sesija ir 18-oji Baltijos Taryba.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė