Santariškių klinikose atlikta reta operacija (1)

Santariškių klinikų nuotr.

Santariškių klinikų nuotr.

Pirmą kartą Lietuvoje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose atliktas dalies kepenų pašalinimas 40 metų pacientui, kurio kepenys ir pagrindinė kraujagyslė (apatinė tuščioji vena) buvo peraugę navikiniu audiniu. Operacija atlikta sustabdžius paciento kraujotaką.

Dar prieš keletą metų kepenų navikai, peraugantys į vieną iš dviejų pagrindinių kūno kraujagyslių, nebuvo šalinami. Minimas pacientas kreipėsi į Santariškių klinikų medikus dėl atsitiktinai rasto kepenų naviko. Atlikus reikiamus tyrimus paaiškėjo, kad darinys yra peraugęs kepenų venas ir vieną svarbiausių žmogaus organizmo kraujagyslių (apatinę tuščiąją veną). Teko skubiai organizuoti įvairių sričių medikų brigadą – pilvo, kraujagyslių bei širdies chirurgus ir pacientą operuoti visiems kartu. Tai pirmas atvejis Lietuvoje, kai tokiu unikaliu ir sudėtingu būdu pavyko išgelbėti jauno žmogaus gyvybę. Operacija truko beveik 8 valandas. Pasak medikų, pacientas šiuo metu sveiksta Pilvo chirurgijos centre. Jis jaučiasi gerai.

Santariškių klinikose jau eilę metų sėkmingai atliekamos retos ir sudėtingos operacijos, šalinant įvairius išplitusius navikus, kurie būna peraugę į stambiąsias kraujagysles, laikinai sustabdant tik tam tikros vietos kraujotaką. Šis atvejis tarsi vainikavo Santariškių klinikų medikų kelerių metų sukauptą patirtį onkologinių ligų daugiaprofiliniame-chirurginiame gydyme. Tokį darinį saugiai pašalinti buvo galima tik prijungus dirbtinę kraujotaką.

Santariškių klinikose sudarytos palankios sąlygos tokioms operacijoms, nes čia dirba įvairiausių sričių medikai. Jie jau yra įpratę bendradarbiauti dėl vieno, pagrindinio tikslo – padėti savo pacientui, kuris, būtent čia, gali gauti maksimaliai saugią, kvalifikuotą ir išplėstinę pagalbą. Tik progresyvus gydymas ir kompetentingas medikų darbas bei jo organizavimas gydymo įstaigoje, įtakoja gerus rezultatus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė