L.Ulevičius prašo Seimo balsuoti dėl pasitikėjimo juo kaip VRK nariu (7)

Liutauras Ulevičius | Alkas.lt nuotr.

Liutauras Ulevičius | Alkas.lt nuotr.

Lapkričio 7 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narys teisininkas Liutauras Ulevičius Seimo pirmininkei Irenai Degutienei įteikė prašymą, kuriame prašo kad Seimas balsuotų dėl pasitikėjimo juo kaip VRK nariu.

L.Ulevičius šiame prašyme primena, kad pagal įstatymą VRK nario įgaliojimai nutrūksta tuomet, kai Seimas visų Seimo narių balsų dauguma pareiškia nepasitikėjimą juo.

VRK narys šiuo raštu siekia atkreipti Seimo dėmesį į tai, kad VRK nesugebėjo tinkamai susidoroti su jai pavestomis užduotimis: „Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymo (toliau – Įstatymas) 3 str. 1 d. 2 p. įtvirtintas Vyriausiosios rinkimų komisijos (toliau – VRK) uždavinys užtikrinti, kad rinkimai ir referendumai vyktų remiantis Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir įstatymuose įtvirtintais demokratinių rinkimų principais. Šiais metais fiksuoti precedento neturintys daugybiniai ir sisteminiai rinkimų teisės aktų pažeidimai, kurių VRK tinkamai neištyrė ir neįvertino, sukėlė daugybę viešų diskusijų ir abejonių, ar VRK tinkamai vykdo jai numatytus uždavinius. Manyčiau, jog tinkamiausias sprendimas būtų atsistatydinti visai VRK in corpore ir taip prisiimti atsakomybę už netinkamai vykdytas pareigas…“ – rašo L.Ulevičius.

L.Ulevičius teigia  prisiimąs dalį kolektyvinės VRK atsakomybės, tačiau mano, kad jo vienasmenis atsistatydinimas būtų neproporcingas veiksmas galintis suteikti pretekstą jo oponentams suversti visas VRK klaidas jam pačiam.

„Jeigu Seimas įvertins mano veiksmus kaip tinkamus ir nepareikš nepasitikėjimo, esu pasiryžęs tęsti savo darbą ir aktyviai dalyvauti VRK veikloje keičiant ir tobulinant rinkimų bei referendumų organizavimo sistemą“, – rašo L.Ulevičius.

Kaip žinia  Liutauras Ulevičius yra vienas iš VRK narių nuosekliausiai reiškiantis nuomonę dėl įvykusių Seimo rinkimų rezultatų neteisėtumo.

Lapkričio 4 d. kuomet VRK patvirtino Seimo rinkimų rezultatus jis nesutikdamas su komisijos sprendimu paskelbė savo atskirąją nuomonę dėl rinkimų rezultato galiojimo. L.Ulevičius įvertinęs visas išvadas dėl pažeidimų Seimo rinkimų metu, tvirtino, kad komisija turėjo pripažinti rinkimų rezultatus daugiamandatėje apylinkėje negaliojančius.

Spalio 21 d. VRK tvirtinant pirmojo rinkimų rato balsavimo rezultatus vienmandatėse ir daugiamandatėje apygardoje L.Ulevičius siūlė atidėti daugiamandatės apygardos rezultatų tvirtinimą dviem savaitėm, teigdamas, kad atsižvelgus į užfiksuotus pažeidimus konkrečiose rinkimų apygardose ir pagal juos įvertinus galimus pažeidimų mąstus visose apygardose paaiškėtų, kad pažeidimų mąstai yra pakankami, kad daugiamandačių apygardų rezultatus būtų galima pripažinti negaliojančiais, tačiau į jo vertinimus buvo neatsižvelgta.

Skelbiame visą L.Ulevičiaus lapkričio 7 d. Seimo pirmininkei įteikto prašymo tekstą:

121107_prašymas_Degutienei

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė