Kaune koncertuos fleitos virtuozas iš Didžiosios Britanijos V. Benetas (0)

Viljamas Benetas | beeprecords.com nuotr.

Viljamas Benetas | beeprecords.com nuotr.

Lapkričio 13 d. 18 val. Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje auloje koncertuos vienas garsiausių pasaulyje fleitos meistrų – Londono Karališkosios muzikos akademijos bei Fraiburgo aukštosios muzikos mokyklos profesorius Viljamas Benetas (William Bennett). Koncerte, pavadintame „Įkvepiančios fleitos melodijos“, kartu su prof. V.Benetu gros jo mokinys Giedrius Gelgotas, akompanuos vargonininkė Dalia Jatautaitė.

Profesorius V.Benetas jau arti pusės amžiaus žavi pasaulio klausytojus muzikiniais iššūkiais. Atlikėjas yra išleidęs daugiau nei 100 kompaktinių plokštelių, tarp jų ir su Džimiu Hendriksu (Jimi Hendrix) bei Vintonu Marsaliu (Wynton Marsalis), paruošęs daugybę mokinių, konkursų laureatų, solistų. V.Benetas pasaulyje garsus ne tik savo virtuozišku grojimu bei pedagogine veikla, jis žymus ir kaip fleitos repertuaro plėtotojas bei gausintojas. Muzikantas fleitai yra pritaikęs daugybę kūrinių, parašytų kitiems instrumentams.

Anksčiau Londono simfoniniame orkestre grojęs pirmąja fleita, dabar  V.Benetas kaip solistas nuolat koncertuoja su Anglijos kameriniu orkestru. 1995-ųjų sausį Jos Didenybė Anglijos karalienė jį apdovanojo aukščiausiu Britų Imperijos ordinu už ypatingus nuopelnus muzikai.

Koncerte Kaune maestro talkins jo mokinys ir scenos partneris ne viename koncerte Lietuvoje, Pietų Korėjoje ir Jungtinėje Karalystėje – Giedrius Gelgotas. Atlikėjas pastaruoju metu tapo dažnas svečias Kaune, nes pradėjo dėstyti VDU muzikos akademijoje.

„Kai pirmąkart išgirdau grojant prof.  V.Benetą, supratau, kad turiu pas jį mokytis. Nors likimas man buvo dosnus įkvepiančių pavyzdžių ir puikių pedagogų tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje,  V.Benetą laikau savo didžiausiu įkvėpėju“, – sako pas garsius profesorius E.Pahudą (E. Pahud), B. Gislerį-Hasę (B. Gisler-Haase), J.C. Žerarą (J. C. Gerard), V. Gelgotą mokęsis ir stažavęsis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro fleitų grupės koncertmeisteris Giedrius Gelgotas.

Koncerte “Įkvepiančios fleitos melodijos” klausytojai išgirs J. Bramso koncerto smuikui ir orkestrui W. Bennett aranžuotą versiją dviem fleitoms ir fortepijonui, W. A. Mozarto Fantaziją f-moll, originaliai parašytą vargonams, čia perdarytą dviem fleitoms ir vargonams, taip pat skambės F. Doplerio ir kitų kompozitorių kūriniai.

Kauno religinės muzikos centro direktorė Dalia Jatautaitė šiame koncerte akompanuosianti ir vargonais, ir fortepijonu džiaugiasi atliksianti Lietuvoje dar negirdėtus kūrinius, tarp kurių švedų fleitininko Tukės Lund Kristianseno (Toke Lund Christiansen) aranžuota fantazija P. Čaikovskio baleto „Gulbių ežeras“ motyvais.

Ši fleitos profesoriaus V.Beneto viešnagė Lietuvoje ne pirmoji, maestro mūsų šalyje pastarąjį kartą lankėsi 2007 m., kai dalyvavo Vargonų vasaros ir Kauno religinės muzikos centro rengtuose festivaliuose, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vedė meistriškumo kursus.

Koncertas priklauso Didžiosios aulos Muzikos draugijos rengiamų muzikos vakarų ciklui.

Koncertas vyks lapkričio 13 d., antradienį, 18 val. Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje Auloje, (Gimnazijos g. 7, Kaunas). Bilietai parduodami prieš koncertą.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė