Į Lietuvos ambasados Baltarusijoje kiemelį skriejo Molotovo kokteiliai (3)

Linas Linkevičius

Linas Linkevičius

Į Lietuvos ambasados Baltarusijoje kiemelį, per juosiančią tvorą, vakar, lapkričio 6 dieną, buvo įmesta pora Molotovo kokteiliais vadinamų butelių su padegamuoju skysčiu, patvirtino Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Linas Linkevičius.

„Tik dėl laimingo atsitiktinumo  nebuvo padaryta jokios žalos. Žmonės nenukentėjo. Įvykis tiriamas“ – „Lietuvos ryto“ televizijai sakė ambasadorius.

Šiandien Minske yra švenčiamos Spalio revoliucijos metinės ir šiandien yra oficiali nedarbo diena.

Lietuvos ambasada Minske prieš išpuolį nėra gavusi jokių grasinimų.

Emanuelis Zingeris sako, jog tai pirmas kartas per 22 nepriklausomos Lietuvos metus, kai Lietuvos ambasada užsienio šalyje yra apmėtoma buteliais su padegamuoju skysčiu ir dar uždegtais deglais.

Pasak jo, bus kreiptasi su nota, kad būtų kuo greičiau išaiškinti šio incidento motyvai ir vykdytojai, bei užtikrintas tolesnis diplomatinės atstovybės saugumas.

Baltarusijos teisėsaugos institucijos pradėjo tyrimą, dėl chuliganizmo, tačiau užsienio reikalų ministras Audronis Ažubalis mano, kad tai teroristinis išpuolis prieš Lietuvos diplomatinę atstovybę.

Šiandien, lapkričio 7 dieną, vykusiame Seimo Užsienio reikalų komiteto posėdyje komiteto nariai išklausė Užsienio reikalų ministerijos atstovo informaciją apie išpuolį prieš Lietuvos Respublikos ambasadą Baltarusijoje, kai lapkričio 6 d. vakare į ambasados teritoriją buvo įmesti „Molotovo kokteiliai“.

Komitetas paragino Užsienio reikalų ministeriją kuo skubiau kreiptis į Baltarusiją, kad šis nusikaltimas prieš Lietuvos ambasadą Baltarusijoje būtų ištirtas kaip įmanoma greičiau. Taip pat Komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris pažymėjo, kad šį nusikalstamą aktą komitetas vertina labai rimtai ir jis net gali būti traktuojamas kaip teroristinis išpuolis.

Papildyta:

Lietuvos Užsienio reikalų ministras Audronis Ažubalis ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris šį įžūlų išpuolį prieš Lietuvą pavadino teroristiniu išpuoliu.

Baltarusijos URM išpuolį įvardijo piktavališku chuliganizmu.

Lietuvos ambasada Baltarusijoje dėl šio incidento įteikė Baltarusijos užsienio reikalų ministerijai notą. Į Užsienio reikalų ministeriją yra iškviestas Baltarusijos diplomatinės atstovybės vadovas, iš kurio bus pareikalauta, kad Baltarusija kaip priimanti šalis užtikrintų Vienos konvencijos nuostatų dėl diplomatinių atstovybių saugumo įgyvendinimą, o atsakingos Baltarusijos institucijos nedelsiant imtųsi atitinkamų veiksmų išaiškinti išpuolio kaltininkus ir patraukti juos atsakomybėn.

URM pasirengusi bendradarbiauti su Baltarusijos teisėsauga, kad pasitelkus Lietuvos teisėsaugos ekspertus nusikaltimas būtų skubiai išaiškintas. Apie išpuolį informuotos atsakingos Lietuvos institucijos, kurios pagal savo kompetenciją imsis atitinkamų veiksmų stiprinti diplomatinės atstovybės saugumą.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė