Paskelbti geriausi Lietuvos architektūriniai projektai (0)

G.Blažiūnas, LAS pirmininkas | asmeninio arch. nuotr.

G.Blažiūnas, LAS pirmininkas | asmeninio arch. nuotr.

Lapkričio 7 dienos vakare, Nacionalinėje dailės galerijoje, Lietuvos architektų sąjunga (LAS) išrinko penkių geriausių pastarųjų dvejų metų projektus ir jų autoriams įteikė tradicines „Metro“ skulptūrėles.

Iš dviejų šimtų projektų Lietuvos architektų sąjunga išrinko dvylika įdomiausių ir iš pastarųjų paskelbė penkis geriausius, kuriuos vertino tarptautinė komisija.

Buvo apžvelgtos naujausios Lietuvos architektūros tendencijos, įvertinta per 2010–2012 metus sukurtos architektūros kokybė bei išrinkta geriausi architektūros projektai ir realizacijos.

Parodoje neeksponuojami interjerai, studentų kursiniai ir baigiamieji darbai, taip pat projektai, kurie jau buvo pristatyti ankstesnėse „Žvilgsnis į save“ parodose (išskyrus tuos atvejus, kai pristatomas realizuotas objektas, kurio projektas buvo pateiktas ankstesnei parodai).

Architekto Šarūno Kiaunės kolektyvas įvertintas už neįprastą objektą – Zarasų ežero apžvalgos taką, kuris laikomas vienu originaliausių pastarųjų metų architektūros darbų.

Zarasų apžvalgos ratas | „facebook“ nuotr.

Zarasų apžvalgos ratas | „facebook“ nuotr.

Lukas Rekevičius ir Andrė Baldišiūtė įvertinti už Svencelėje įgyvendintą jėgos aitvarų bazę – iš jūrinių konteinerių sukurtą vietą mėgstantiems aktyvų poilsį.

Kaunietis Gintautas Natkevičius su kolegomis įvertintas už namą Kaune, Braškių gatvėje.

Vilniečio Rolando Paleko kolektyvui atiteko statulėlė už Vilniaus universiteto biblioteką Saulėtekio slėnyje. Statinys yra pirmas iš planuojamų kelių universiteto naujų pastatų, kontrastuojantis su šalia stovinčiais sovietiniais korpusais.

Komisija apdovanojo ir naujosios Balsių mokyklos Vilniuje Autorius – Sigito Kuncevičiaus vadovaujamą architektų grupę.

Nacionalinėje dailės galerijoje  taip pat pristatytas katalogas „Žvilgsnis į save“, kuriame sudėti pastarųjų dvejų metų lietuvių architektų darbai.

Kategorijos: Architektūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė